Білл Гейтс вибрав десятку проривних технологій, які змінять світ технології майбутнього

401

Засновник і лідер Microsoft знаменитий Білл Гейтс назвав технології майбутнього, які, як він вважає, суттєво вплинуть на розвиток людства. З цим проханням до нього звернулися співробітники видання Technology Review, що випускається Массачуссетским технологічним інститутом. Не факт, що Гейтс досконально розбирається у всіх сучасних новинки технологій, але, у всякому разі, до його думки варто прислухатися.

1. Роботи з інтелектом

Незважаючи на розвивається істерію щодо того, що машини захоплять якщо не світ, то більшість робочих місць, переважна кількість роботів має досить обмежений функціонал. Робот може безліч разів виконувати запрограмовані дії, але невелике відхилення від заданої траєкторії позбавляє її самостійності. Через кілька років роботизовані механізми навчаться більшої самостійності і управлінню об’єктами. Для цього їм допоможе технологія штучного інтелекту і навчання методом проб і помилок.

2. Новий спосіб виробництва ядерної енергії

Незабаром світ майбутнього отримає більш досконалу технологію виробництва ядерної енергії. Поліпшені невеликі модульні реактори вже близькі до реального втілення. Їх конструкція здатна виробляти енергію безпечніше і дешевше. Якщо звичайний реактор виробляє близько 1000 мега ват, то його мініатюрний аналог здатні виробляти десятки МВт енергії.

3. Тест для прогнозування недоношених дітей

В даний час активно опрацьовується спосіб, як за допомогою часток ДНК і РНК, що знаходяться в крові, виявити схильність до появи недоношеної дитини, який знаходиться в особливій зоні ризику. Наприклад, цим займається стартап Akna Dx, який має намір поставити дану технологію на широкі рейки. Простий аналіз крові вартістю менше 10 доларів допоможе зробити такий прогноз.

4. Таблетка-зонд для діагностики захворювань

Ще одна передова розробка майбутнього пов’язана з медициною. Мова йде про невеликий пристрій, який замінює ендоскопи. За допомогою маленького зонда у формі капсули можна провести скринінг стану кишкової середовища і виявити потенційні загрози здоров’ю.

5. Індивідуальний підхід до лікування раку

Безумовно, проривні розробки майбутнього не можуть обійти таку проблему, як ракові захворювання. Наукові дослідження вчених вже близькі до початку використання персоніфікованої протиракової вакцини. В теорії вакцина працює як активатор імунної системи для виявлення новоутворень і потім за допомогою природної захисної системи організму цілеспрямовано вбиває погані клітини, не зачіпаючи здорові.

6. Штучне м’ясо

Технології з вирощування штучного м’яса набирають обертів. За смаком і енергетичної цінності лабораторні (в основі яких м’язові волокна тварин) і рослинні зразки наближені до натурального продукту. При цьому такий спосіб виробництва менш шкідливий для навколишнього середовища і більш гуманний. За прогнозами ООН, до середини 21 століття світове населення наблизиться до 10 млрд. чоловік, і в найближчій перспективі споживання м’ясних продуктів навряд чи припиниться.

7. Поглинач вуглекислого газу

Доступні і практичні способи захоплення СО2 з атмосфери допоможуть поглинати парникові викиди. З точки зору технологічного процесу, видалення вуглекислого газу з повітря відноситься до найбільш складним і дорогим методів запобігання кліматичних змін, але з урахуванням того, що викиди зменшуються дуже повільно, інших перспектив не передбачається.

Стартап з Канади під назвою Carbon Engineering має намір поставити на потік вироблення виробництва синтетичного палива, основних елементів якого стане взятий з атмосфери вуглекислий газ. Швейцарський завод Climeworks вже займається виробництвом метану з поглинаються водню і CO2.

8. Електрокардіограма під рукою

Поширені останнім часом фітнес-трекери мають мало спільного з ефективними медичними гаджетами. Для своєчасного попередження серйозних серцевих порушень ЕКГ (разом з її правильним прочитанням) здатна вчасно виявити ризики для здоров’я і життя. Розробки smart-годин з впровадженої технології підтримки ЕКГ при наявності необхідних компонентів здатні представити результати, близькі до професійного медичного обладнання.

9. «Чиста» каналізація

У країнах, що розвиваються, все ще актуальна проблема відсутності санітарних умов і технологій переробки відходів. Продукти життєдіяльності скидаються у водойми, забруднюючи природу і викликаючи поширення захворювань. Зараз вчені працюють над створенням нового типу туалетів, які стануть доступні для таких країн. Дані розробки зможуть відразу утилізувати відходи без необхідності їх доставки на очисні станції.

10. Ще більш «розумні» голосові асистенти

Цифрові помічники вже міцно увійшли в повсякденність, і технології майбутнього без них немислимі. Вони покликані зробити життя простіше, але поки що все відбувається тільки на початковому етапі. Асистенти розпізнають невеликий перелік команд і нерідко роблять помилки. Найсвіжіші розробки повинні удосконалити технологію роботи цифрових помічників, поліпшивши їх здатність до розуміння мови. Якщо все вийде, це стане революцією – замість координатора-помічника з’явиться електронний викладач, наставник і навіть друг.

Джерело: http://opensharing.org.ua/