Apple не втримала титул найприбутковішою світової корпорації

248

Apple втратила своє лідируюче становище самої фінансово успішної корпорації, поступившись місце арабської компанії Saudi Aramco, пов’язаної з нафтовою галуззю. Якщо порівняти показники двох компаній, прибуток Apple за минулий рік виявилася приблизно вдвічі менше свого нафтового конкурента з Саудівської Аравії, який вирішив розкрити своє фінансове становище перед публічним виходом на біржу.

Для порівняння цифр: прибуток Apple 2018 трохи не дотягла до 60 млрд. доларів, у той час як у несподівано розкрила своє становище Saudi Aramco за минулий рік вона досягла $111 млрд. Ряд англомовних профільних видань налаштовані песимістично щодо Apple, пророкуючи їй вкрай складний шлях повернути собі фінансового лідерства, якщо це взагалі можливо.

Третє місце в рейтингу найбільш прибуткових світових компаній дісталося Samsung ($35,1 млрд.). Далі по списку йде холдинг Alphabet, дочірньою компанією якої є Google. На п’ятому і шостому місце розташовуються комерційна компанія JPMorgan і концерн Shell. Сьоме і восьме місце зайняли Exxon Mobil і Amazon відповідно.

Щорічний дохід Apple, поставив її на перше місце в рейтингу серед фінансових гігантів, в цілому міг бути необ’єктивний з тієї причини, що арабська Saudi Aramco раніше не розкривала свої показники, і, можливо, вже не раз ставала дійсним лідером. Її фінансові результати цілком залежать від положення нафтового ринку, тому прибуток компанії може значно відрізнятися кожен рік. Так, до рекордних в 2018 $111 млрд. рік тому прибуток Saudi Aramco була $76 млрд., а ще раніше в 2016 через зниження цін фінансовий результат компанії був в межах $13,3 млрд.

«Яблучна» корпорація вперше виявилася самою прибутковою серед усіх публічних компаній в 2015 році. Тоді прибуток Apple склав $53,4 млрд., і це стало своєрідним історичним рекордом серед всіх холдингів і концернів, які відкрили свої показники. Успішність Apple на той момент багато в чому визначалася ситуацією на китайському споживчому ринку, де спостерігався високий попит на iPhone. Аж до 4 кварталу 2017 року Apple зберігала лідерство з результатом $48,35 млрд.

Джерело: http://softik.net.ua/