Як розбити файл

303

Розбити великий файл на декілька частин потрібно з багатьох причин, наприклад Вам потрібно записати файл розміром більше 2 Гб на флешку, а вона не дасть цього зробити. Чому і як це виправити можете почитати в статті Як записати на флешку файл великого розміру. Коротко напишу лише те, що таке не можливо із-за стандартною файлової системи USB флешок. І в тій статті написано що потрібно форматувати флешку в іншу ФС. Зрозуміло всі дані пропадуть.
А якщо не хочеться довго возитися з цим (переносити файли на комп’ютер, форматувати, записувати все заново) заради одного файлу? Тоді треба читати цю статтю…
До речі, подібне розділення може допомогти і у випадку з поштовими сервісами або файлообмінниками. Перші не дають прикріплювати файли великого об’єму, а другі часто навпаки ділять файли, щоб було зручніше завантажувати. Адже якщо скачувати файл по частинах, то і швидкість буде вище і не буде ризику втратити завантажене при розриві інтернет-з’єднання.

Розглянемо кілька способів розділення великого файлу на частини.

Відразу напишу, що стандартні утиліти Windows не зможуть Вам в цьому допомогти. Тому потрібно користуватися сторонніми утилітами.

Для початку спробуємо через всіма відомий архіватор який є майже у кожного – це WinRAR.

Як розбити і з’єднати (відновити) файл з допомогою WinRAR

Клікаємо ПКМ по потрібного файлу і вибираємо в контекстному меню Додати в архів…


У цьому віконці програми “винрар” нам потрібна секція Розділити на томи розміром в якій вибираємо потрібний нам розмір для розбиття. Тут можна як самостійно визначити розмір (тільки пам’ятайте, що вказується розмір в байтах, але є одна хитрість, щоб не обчислювати розмір можна просто вказати так 100M і тоді файл розіб’ється шматочками по 100 мегабайт), так і вибрати з вже існуючих: для FDD 3,5 дискеток (не раджу його використовувати, тому що файлів буде дуууже багато), для запису на CD диски (по 700 Mb вийде кожен “шматок”), для рівномірного розподілу по 100 Mb, для DVD дисків (по 4,7 Gb) і Автовизначення.
Как разбить файл

Рекомендую використовувати Метод стиснення Без стиснення. Це небагато прискорить процес.

Тиснемо ОК і чекаємо поки все розділиться…
Как разбить файл

У підсумку отримуємо рівномірно розділені частини архіву:
Как разбить файл

Зауважте, що архіви позначаються з додатковим розширенням partX, де Х – номер частин. Їх може бути багато. Останній файл завжди буде меншого розміру, ніж інші.

Тепер можете робити з ними що хотіли. Файл розбитий.

Якщо захотіли повернути все як було, то просто почніть отримувати будь з архівів і архіватор сам зрозуміє що потрібно створити вихідний файл з шматочків:
Как разбить файл

Тут можна додати лише те, що можна відразу вказати папку для вилучення і тоді все буде простіше.

Таким чином можна використовувати не тільки цей архіватор, наприклад і 7zip таке вміє теж.

Тепер перейдемо до менш поширеною на комп’ютерах користувачів програмі Total Commander. У кого її досі немає, то можете завантажити з офіційного сайту. Від себе лише додам, що ця програма являє собою дуже функціональний файловий менеджер.

Як розбити і з’єднати (відновити) файл з допомогою Total Commander

Запускаємо TC, заходимо в папку, де лежить наш файл і виділяємо його. Потім переходимо у верхнє меню Файли (в деяких версіях Файл) -> Розбити файл:
Как разбить файл

і або вручну прописуємо розмір частин для розбиття, або вибираємо зі списку. Не забудьте вказати місце збереження:
Как разбить файл

у підсумку отримуємо приблизно такий список файлів:
Как разбить файл

самий “головний” файл тут – цей той, який має розширення crc. Він містить всю потрібну інформацію. Інші файли – це частини з розширенням по зростаючій.

Тепер можете пересилати частини розбитого файлу.

Щоб зібрати їх воєдино, заходимо в папку з файлами, натискаємо верхнє меню Файли (в деяких версіях Файл) -> Зібрати файли:
Как разбить файл

і вказуємо папку, в якій з’явиться файл:
Как разбить файл

Ну а тепер покажу як можна розбити файл за допомогою утиліти FileSplitter. Вона задоволена популярна тим, що має маленький розмір, безкоштовна і не вимагає установки. У зв’язку з цим мінусом є відсутність російської мови, але це не особливо важливо, тому що вона досить проста і розібратися зможете.

Офіційний сайт

Завантажити останню версію (2008 року)

Скачати з мого сайту:
Free-File-Splitter.zip247,41 Kbcкачиваний: 192

Як розбити і з’єднати (відновити) файл з допомогою FileSplitter

На вкладці file Split в поле Source file вказуємо місце розташування файлу. Можна вказати як вручну, так і натисканням кнопки “Browse…” відкрити провідник і перейти в потрібну папку з файлом.
Таким же чином вказуємо папку, куди будуть збережені частини (рядок Destination folder).
Ну а в полі Size of a chunk пишемо розмір для розбиття. Можна вибрати так само одиницю виміру – байти, кілобайти, мегабайти та гігабайти. А так само можна вибрати з уже наявних розмірів:
Как разбить файл

Залишається тільки натиснути кнопку “Split” і процес розбиття почнеться.

Розбиті файли так само мають своє розширення – chunk001, chunk002 і т. д…

Щоб зібрати воєдино, нам тепер потрібна вкладка Join files. В ній у полі Source chunk вказуємо папку і будь-яку з частин файлу, а в полі Destination file вводимо ім’я файлу, в який буде названо те, що збереться.
Тиснемо кнопку [Join] і радіємо.
Как разбить файл

На цьому у мене все. Тепер Ви зможете розбити файл, а так само зібрати його потім заново.