Яка у мене стоїть материнська плата

344

Дізнатися яка материнська плата встановлена в комп’ютері або ноутбуці можна кількома способами. Зазвичай подивитися інформацію про “материнці” потрібно тоді, коли Ви перевстановили windows і потрібно встановити драйвера. У цій статті я покажу Вам декілька способів, за допомогою яких Ви точно зможете побачити інформацію про Вашій материнській платі. Отже, почнемо…

1) Як це не банально, але насамперед потрібно пошукати коробочку від “матері”. Якщо Ви збирали комп’ютер з комплектуючих, то вона повинна бути. На ній якраз і зображено назву та модель:

2) Якщо ні коробки і давним-давно загубилася, то є варіант з іншими “запчастинами” які можуть йти разом якщо купували системний блок в зборі або нотубук. Зокрема я маю на увазі саму інструкцію або хоча б диски. На них так само їсть назву:
Какая у меня стоит материнская плата

3) Якщо з інструкціями, дисками і коробочкою все зовсім погано, то залишається останній “фізичний” варіант подивитися модель материнської плати – це відкрити системний блок. Зрозуміло цей спосіб більше підходить для “системників”, але і ноутбук теж можна розібрати. Ось тільки чи зберете потім… Проте факт залишається фактом. Виробники на всх материнських платах пишуть назва їхнього продукту:
Какая у меня стоит материнская плата

або
Какая у меня стоит материнская плата

4) Відкриваємо командую рядок і вводимо в неї
wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber

Якщо розшифрувати цю рядок, то ми виводимо інформацію про:
Product – Модель
Manufacturer – Виробник
Version – Версія
SerialNumber – Серійний номер
Какая у меня стоит материнская плата

Якщо щось Вам не потрібно, то можете просто не включати рядки запит. Наприклад, якщо просто дізнатися про виробника і моделі (що найчастіше потрібно), то рядок буде такою:
wmic baseboard get product,Manufacturer

5) З допомогою спеціальних програм, які розраховані на збір інформації про комп’ютер. Про це я писав наприклад у статті Яка відеокарта встановлена? або Скільки ядер у комп’ютері. Там в кінці статей я давав посилання на подібні програми. Наприклад в статті Як дізнатися всю інформацію про залозі їх теж багато.
Можете навіть просто скористатися безкоштовною програмою CPU-Z (офіційна сторінка з завантаженням) і на потрібній вкладці побачите свою материнську плату
Какая у меня стоит материнская плата

Наостанок хочу зауважити, що я не особливо докладно розписав про те, як моно подивитися інформацію про материнську плату на ноутбуці. Вона показується коли тільки включаєте “бук” і на чорному екрані завантаження внизу є інформація. От тільки не думаю що Ви так швидко запам’ятайте потрібну інформацію і будете сидіти з листочком паперу (і перезавантажуватися з-за цього кілька разів) коли є набагато більш легкі способи для того, щоб дізнатися яка модель материнської плат у Вас встановлена.