Як перевстановити стім із збереженням ігор

538

Steam є одним з популярних сервісів для розповсюдження ігор і програм. Багато хто з вас їм користуються і цілком може виникнути така ситуація, що потрібно буде видалити стім, щоб його перевстановити, а ось ігри залишити. Адже якщо сам по собі стім займає не так багато місця, то встановлені ігри займають набагато більше. І дуже б не хотілося завантажувати їх заново т. к. це займає мінімум часу, а ще трафік, що укупі викликає бажання зберегти гри, а сам стім встановити заново.

Перш ніж приступити, хочеться відповісти на головне питання – де зберігаються гри Steam? Все просто. Вони знаходяться в папці самого стима і мають адреса Steam\steamapps\common
Клікніть правою кнопкою миші по ярлику Стима і викличте його Властивості в контекстному меню, щоб відкрилося однойменне віконце, де буде прописана адреса:


Зверніть увагу, що шлях можна побачити як у полі Об’єкт (а потім перейти по ньому) або ж натиснути відразу на кнопку “Розташування файлу” і потрапите в папку зі стимом.

Ось у цій папці Вам і потрібна папку steamapps:
Как переустановить стим с сохранением игр

всередині якої є папка common
Как переустановить стим с сохранением игр

І ось вже в ній, якщо зайти, будуть всі встановлені гри (якщо при установці Ви не обирали інший шлях) в однойменних папках.

Після того, як ви розібралися і переконалися що всі встановлені ігри стима знаходяться саме в цій папці, потрібно зберегти папку steamapps (не common) куди-небудь в інше місце. Скопіюйте її (а можна навіть і перемістити/вирізати) на інший локальний диск, флешку, на знімний диск і т. п. Головне щоб була копія цієї папки і місця вистачило в іншому місці.

Після цього можна сміливо видалити стім (Як повністю видалити програму з комп’ютера?) як вам завгодно (з допомогою Панелі управління або сторонніх програм), а потім знову завантажити і встановити steam.

Тепер переходимо в папку з знову встановленим стимом, як було описано вище, і шукаємо папку steamapps. Можете зайти до неї і переконатися що вона порожня. Видаляємо папку і переміщаємо ту, що скопіювали раніше. Або просто заміщаємо її

Далі спробуйте в самому стиме з Бібліотеки ігор
Как переустановить стим с сохранением игр

запустити будь-яку гру (натиснути кнопку Грати), у відповідь на це отримаєте вікно, в якому гра попросить вас створити ярлик на робочому столі і місце куди буде встановлена гра. Нічого не бійтеся, просто натискайте Далі, гра перевірить цілісність локальних файлів і повинна буде в підсумку визначиться в стиме.

Є ще один спосіб перевстановлення стима із збереженням ігор. Заходимо в папку з стимом (адже ви вже знаєте як) і видаляємо всі, крім папку steamapps, папки userdata і файлу steam.exe. Потім запускаєте стім, він завантажить відсутні для себе файли, завантажувати ігри вже не буде. Теж цілком собі робочий спосіб перевстановити.

Таким же чином можна перенести ігри з стима з одного комп’ютера на інший. Копіюєте з одного комп’ютера папку steamspps, а потім вставляєте її на інший комп’ютер замість старої однойменної папки.