Як зробити скріншот в грі

470

Напевно саме розповсюджене, для чого створюються скріншоти взагалі, – це щоб поділитися з іншими. Для цих цілей існують вже давно спеціальні програми, описані в статті Як поділитися скріншотом. Але в цій статті я б хотів загострити увагу на те, як зробити скріншот екрану гри (деякі так це називають).
Існує 3 способи створення скрін в грі:

1) Створити стандартним способом.
Про це повинен знати кожен і добре описано в статті Що таке скріншот і як його зробити. Якщо коротко, то граючи в улюблену гру, натисніть клавішу Prt Sc (Print Screen) на клавіатурі:


або
Как сделать скриншот в игре

Якщо колір назви клавіші синій, то натискайте в поєднанні з клавішею Fn (Для чого потрібна клавіша Fn на ноутбуці)
Как сделать скриншот в игре

Отже, після натискання відкриваємо будь-який графічний редактор, наприклад стандартний paint (Пуск – Стандартні) і у верхньому меню вибираємо іконку
Как сделать скриншот в игре

або тиснемо на клавіатурі клавіші Ctrl + V

Або можете відкрити текстовий редактор Word та вставити туди. Про це написано в статті Як вставити скріншот в Word

2) Спеціальні програми.
Буває таке, що стандартним способом не робиться скріншот в грі, виходить що або взагалі нічого не вставляється, або чорний екран. Ось в таких випадках може знадобиться спеціальні програми “роблять” скріншоти. Про них багато описано в статтях по посиланнях вище або нижче цієї, тому особливо загострювати увагу не буду.
Наприклад з допомогою знаменитої Fraps це робиться так:
Как сделать скриншот в игре

Головне в цих програмах те, щоб вона була запущена і згорнута.

3) Коли грою передбачено створення скришотов.

Деякі ігри мають налаштування як раз для скріншотів. Як мінімум, вони налаштовують кнопку для створення. Пошукайте в налаштуваннях і можете перепризначити якщо що. Отриманий скріншот зазвичай зберігатися в папці або підпапках самої гри, або в документах поточного користувача. Це якщо не вказана папка.
У співтоваристві Steam так само можна створювати скріншоти для всіх ігор. Для цього в стиме потрібно зайти в налаштування:
Как сделать скриншот в игре

а потім вже на потрібному пункті меню (1) вказати кнопку для створення (2) і папку для збереження (3)
Как сделать скриншот в игре

Якщо ні одним з перерахованих способів Вам не вдалося створити скріншот, то спробуйте згорнути в віконний режим гру (Alt + Enter) і створити скрін першим або другим способом.
Як бачите, створити скріншот не так вже й складно.