Apple випустила ios 14.8 для всіх. Що нового

145

Сьогодні, 13 вересня, apple випустила ios 14.8. Незважаючи на те що про розробку цієї версії операційної системи стало відомо ще кілька тижнів тому, за великим рахунком вже ніхто не розраховував на її вихід. Не розраховував з кількох причин. По-перше, це вже восьме функціональне оновлення ios 14. А, по-друге, apple не тестувала ios 14.8 у відкритому режимі, як всі попередні версії до неї, що зробило її реліз ще більш несподіваним, ніж він міг би стати.

Ios 14.8 вийшла, хоч її релізу і ніхто не чекав

Насправді складно уявити, навіщо apple знадобилося випускати ios 14.8. Реліз ios 15 відбудеться буквально з дня на день, а значить, перетягувати увагу з більш знакового апдейту було просто нелогічно. Але apple явно переслідувала якусь мету, тому що в компанії б ні за що не стали випускати таке велике оновлення без попередніх випробувань, та ще й без функціональних нововведень.

Що нового в ios 14.8

Незважаючи на відсутність функціональних нововведень, деякі зміни в ios 14.8. Судячи зі змісту офіційного сайту компанії, оновлення орієнтоване на виправлення багів і критичних вразливостей, які були виявлені в попередніх версіях операційної системи. Чому для цього не можна було випустити більш дрібний патч, незрозуміло. Можливо, це натяк на значимість виправлень.

Ios не так безпечна, як говорить нам apple. Правда, дізнаємося ми про це зазвичай постфактум

Ключове виправлення стосується уразливості в компоненті coregraphics, яка дозволяла шкідливому pdf-файлу виконувати на вразливих пристроях довільний код. Друге виправлення орієнтоване на баг в webkit, який дозволяв хакерам зламувати iphone за допомогою шкідливих веб-сайтів. На щастя, ні та, ні інша уразливості не були експлуатовані на широкій аудиторії.

Раніше повідомлялося, що після оновлення на ios 14.7.1 деякі iphone почали масово втрачати з’єднання з мережею. Судячи з усього, проблема стосувалася тільки iphone 6s, iphone 8 і iphone 11. Так що в їхньому випадку можна очікувати ще й виправлення тієї недоробки, яка провокувала безуспішний пошук мережі навіть в місцях стабільного gsm -, 3g – і lte-з’єднання.

Чи варто встановлювати ios 14.8

Iphone не бачить мережу? ця проблема зачіпає не тільки вас

Ось що пишуть користувачі про баг, який провокує iphone втрачати мережу:

«після оновлення iphone 11 до ios 14.7.1 у мене пропав сигнал мережі. Телефон так і не знайшов мережу. У верхньому правому куті екрана досі блимає пошук”.

” у мого iphone 8 те ж саме. Він не може знайти стільниковий зв’язок, хоча до оновлення прекрасно працював. Пробував замінити sim-карту на іншу, але не вийшло”.

«пробував скидати налаштування мережі , щоб повернути мережу на iphone в роботу, але не вийшло. Дивно, враховуючи, що це допомагало навіть після підключення до wi-fi-мереж смерті”.

Як включити картинка-в-картинці на youtube в ios 14. Новий робочий спосіб

Поки невідомо, чи виправила apple цей баг, але, як би там не було, ios 14.8 рекомендується до установки всім користувачам без винятку, незалежно від моделі iphone. Зрештою, якщо в купертіно надали розголосу факт існування вразливостей в ios 14.7, значить, тепер їх зможуть експлуатувати хакери, орієнтовані на злом iphone на базі старих версій операційної системи.