Як не втратити потрібні файли при перевстановлення windows

576

Невелика повчальна стаття, прочитавши яку, Ви будете знати на майбутнє що варто робити, щоб, якщо раптом Ваш Windows дасть збій або “полетить” Ви вже не так сильно хвилювалися про це.
Це просто невелике зведення якихось правил як потрібно працювати з системою. Після дотримання цих настанов Вам може навіть не знадобитися стаття Як перевстановити windows 7 без втрати даних.

Отже, саме перше і найважливіше правило – не зберігати важливі документи, фотографії, відео на Робочому столі або в спеціальних папках Музика, Зображення, Відео тощо.
Пояснюю чому. Справа в тому, що при перевстановлення Windows найчастіше локальний диск з попередньої версії буває або затертий, або відформатований взагалі. Після такого дуже складно буває відновити всі свої дані. А як раз-таки вони і стираються. Звичайно, зазвичай зберігають всі важливі дані відразу на Робочий стіл. Так адже і швидше їх можна знайти.
Краще почитайте статті: Переносимо всі потрібні папки в Windows 7, Переміщаємо Робочий стіл і Мої документи на інший диск, Як перенести профілі користувачів Windows 7, Переносимо папку профілів Documents and Settings на інший диск Windows XP, Переносимо папку користувачів в windows 8 і інші, які не згадав.
До чого це все? Так як раз до того, щоб начебто все і залишається як зазвичай на своїх звичних місцях (робочий стіл, музика, фото тощо), але фактично шлях збереження змінюється на інший диск. Тому Вам вже не буде так шкода і Ви не впадете в паніку, коли Ваша система не завантажиться. Ви будете знати що все потрібне зберігається на іншому диску і вони не будуть втрачені за перевстановлення.

Виходячи з цього можна розширити трохи правило і додати що не варто зберігати файли на жорсткому диску.
Це вже важливо з двох причин:
1) Знову-таки, як у випадку з “потрібними папками”, Ви не втратите ці файли при перевстановлення (адже Музика, Робочий стіл, Завантаження і т. п. зберігаються саме на ньому).
2) Ви не будете завантажувати файли системний диск (йому потрібно місце для своїх системних потреб, а Ви на ньому тримайте фільми всякі).

Так само гарним способом буде установка програм на інший розділ (диск). Хоча це і не завжди врятує Вас, але все ж Ви так само не будете захаращувати диск з “віндою” (якому зазвичай мало місця і так дається) і деякі програми потім все ж таки будуть працювати (якщо просто додати ярлик на Робочий стіл).

У зв’язку з цим можна змінити папку завантаження в браузерах Chrome, Opera і Firefox. Адже часто і в завантаженнях так само зберігаються багато потрібні файли.

Якщо підвести невеликий підсумок, то сенс статті полягає в тому, щоб якомога ретельніше звільнити місце на системному диску з Windows і не зберігати нічого особистого, а тільки потрібне для системи. Якщо у Вас до сих пір не так, то задумайтеся про те, щоб перемістити все це на інший диск.

Ну а якщо все ж таке сталося, то спочатку завантажуєтесь з якого-небудь Live CD, копіюєте всі потрібні дані, а потім вже перестанавливаете Windows повністю як годиться (з форматуванням). Це у випадку якщо спосіб з статті Як перевстановити windows 7 без втрати даних не допоможе.