Помилка Google Chrome – Сайт містить небажане

478

Якщо дивитися статистику популярності браузерів, то безумовно лідируюче місце займає Google Chrome. Браузер від компанії Google обганяє своїх конкурентів (Mozilla Firefox, Opera, IE і т. д.) за рахунок багатьох факторів, зокрема з-за свого відкритого коду.
Це дозволило багатьом розробникам (в тому числі і великим) не тільки переробляти движок “Хрому” (Chromium) під себе і свої потреби, а так само випускати свої браузери на його основі. Їх близько 25ти штук, серед яких найбільш відомі Uran, Супутник, Аміго, SRWare Iron, Comodo Dragon, Яндекс.Браузер, Ніхром і т. д. В загальному всі кому не лінь роблять “свої” браузери (навіть є версії “Опери” на його основі), а сервіси статистики “бачать” цей движок і зараховують ніби користувач використовує Google Chrome (найчастіше).

Загалом браузерів таких в інтернеті більшість і практично у всіх є один нюанс, який мене зачепив (і цей сайт зокрема) і я хочу, щоб Ви про нього знали.

Справа в тому, що в даному браузері присутня своя захист від шкідливих сайтів. Так, з одного боку, це хороша функція (хоч і працює примітивно) яка на мінімальному рівні може Вас захистити в інтернеті, а от з іншого, вона працює не зовсім коректно.

Чесно, я не знаю як вона працює. Швидше за все у них є своя база даних, яка постійно (або не так часто) оновлюється, і в якій містяться посилання на різного роду шкідливі сайти. Звідки вони їх беруть і як з’ясовують? Смію припустити що і від самих користувачів (захотілося і поскаржилися на сайт) і від своїх роботів пошукових і від різного роду сервісів.

Як вона працює? Та дуже просто. При переході на сайт з “чорного” списку, Вам видасть просто червону сторінку, з наступним змістом:
Сайт містить небажане

Сайт тут_название_сайта може встановити на ваш пристрій шкідливе ПЗ, яке буде заважати роботі браузера (наприклад, змінюючи стартову сторінку або показуючи додаткову рекламу на сайтах).

Перейти на сайт з небажаним ПО

І у Вас ніби немає вибору. Ви натискаєте кнопку Назад до безпеки і перейдіть на попередню сторінку або просто на порожню (якщо посилання була відкрита у новій вкладці).
Що думає звичайний користувач дивлячись на таку сторінку? Приблизно таке: “Ой, яка лякає напис на червоному тлі, там написано щось про те, що моєму компу і системи буде завдано шкоди, піду-но я звідси подалі і не буду більше заходити”.
Але більш просунутий користувач буде розбиратися в чому причина, особливо якщо сайт (або посилання), куди він переходить, йому знайомий і він знає що там все нормально повинно бути з ним, а тут помилка вийшла. Ну а власник цього сайту тим більше…

Отже, я не закликаю Вас відноситься до всіх таким повідомлення у браузері про шкідливі програми на сайті скептично і ігнорувати їх. Ви вільні робити свій вибір. Я лише стверджую (і багато хто це підтвердять, хто знайомий зі специфічним механізмом “malware” захисту гугла ) що досить часто ці сторінки виходять не точно. Тому, якщо Ви самі знаєте і довіряєте веб-сайту, на якому знаходиться посилання з нібито небезпечним програмним забезпеченням, то можете сміливо обійти такий захист або на час, або зовсім відключити.

Якщо Ви хочете перейти за посиланням, нібито містить фішінговий, то на цій самій сторінці (де білим написано на червоному тлі), натисніть на посилання Докладніше і більш розширеної текстівці натисніть перейти на заражений сайт:
Перейти на сайт с нежелательным ПОПерейти на сайт з небажаним ПО

Всі. Після цього сторінка перезавантажитися і відкриється потрібно. Тільки врахуйте, що якщо Ви наступного разу зайдете на цей сайт чи сторінку (навіть якщо закриєте і знову відкриєте вкладку), то процедуру потрібно буде повторити знову.

Якщо Ви хочете не тільки один раз зайти на сторінку, яка нібито містить шкідливе ПЗ, а взагалі прибрати таке повідомлення з неї, то треба піти в налаштування браузера.
Найчастіше вони знаходяться справа вгорі у вигляді іконки гайкового ключа або просто трьох рисок:
Перейти на сайт с нежелательным ПОПерейти на сайт з небажаним ПО

У самому низу знаходимо посилання “Показати додаткові параметри” і натискаємо на неї, розкривши.
Перейти на сайт с нежелательным ПОПерейти на сайт з небажаним ПО

Шкода прокручувати сторінку не потрібно. Нам цікавий лише пункт “Захистити пристрій від небезпечних сайтів” в блоці Особистих даних:
Перейти на сайт с нежелательным ПОПерейти на сайт з небажаним ПО

Цей пункт може називатися по іншому, наприклад “Увімкнути захист від фішингу та шкідливих програм” або ще як-то схоже. Суть загалом зрозуміла.
Швидше за все у Вас там стоїть галочка. Ви її знімаєте і все. Зберігати нічого не потрібно т. к. такої кнопки немає і збереження відбувається автоматично.
Тепер залишається тільки знову зайти за тим посиланням, куди Вас не пускало, і переконатися що Ви змогли потрапити на сторінку де раніше було попередження.

Наостанок хотілося б написати, до чого взагалі ця стаття. Цей сайт, як Ви змогли помітити по скріншоту вище, так само потрапив під цей фільтр гугла. Якщо точніше, то потрапив конкретно розділ зі статтями на системні програми. Я на сайті практично ніколи не викладаю програми, я тільки даю посилання саме на офіційні сайти розробників і не завантажую їх собі бо в цьому багато плюсів. Дуже рідко я викладаю файли, тому що офіційний сайт недоступний або закрився, а програма дійсно потрібна. Притому мене за це хостинг лає.
А за логікою гугла виходить що я розміщую навіть не посилання на нібито шкідливе ПЗ, а взагалі даю можливість його завантажити безпосередньо з сайту і потрібно внести в чорний список взагалі весь розділ (добре що не весь сайт)… Ось такі справи.
Хочете вірте, хочете ні, але вибір залишається за Вами.