Берлінський завод tesla може зіткнутися з проблемами з водопостачанням

25

Слід визнати, що з самого моменту прийняття компанією tesla рішення побудувати підприємство з випуску електромобілів в околицях берліна захисники природи висловлювали серйозну заклопотаність станом місцевої системи водопостачання, яка розрахована на споживання не більше 4 млн кубометрів води на рік. Зараз слухання з цього питання відкладені в черговий раз, ускладнюючи старт роботи побудованого tesla підприємства.

Джерело зображення: tesla

Глава компанії ілон маск (elon musk) досі висловлював упевненість, що підприємство почне складання електромобілів в поточному місяці, але вже зараз зрозуміло, що розгляд всіх отриманих місцевою владою документів відкладе момент винесення вердикту до початку наступного року. Видання rbb24 повідомляє, що суд відклав дату слухань у справі про узгодження необхідних обсягів водопостачання для нового підприємства tesla з цього тижня на невизначений термін. Зрозуміло, що все посилюється настанням святкових днів, під час яких установи в німеччині працювати не будуть.

Як пояснюється в претензії захисників навколишнього середовища, місцева система водопостачання розрахована на споживання тільки 4 млн кубометрів води на рік, а підприємство tesla має використовувати не менше 1,4 млн кубометрів на рік. Враховуючи традиційні для компанії темпи експансії виробництва, до певного моменту саме водопостачання може стати «вузьким місцем», не кажучи вже про можливі наслідки такого дисбалансу для інших місцевих споживачів водних ресурсів. Представники позивача стверджують, що узгоджені з tesla обсяги споживання води не були протестовані і підкріплені належними розрахунками.

До речі, саме природоохоронні заходи найбільше стримували будівництво підприємства в німеччині. Спершу громадськість протестувала проти зведення лісу під зведення виробничих корпусів, пізніше екологи висловлювали заклопотаність впливом будівельних робіт на життєдіяльність місцевих змій і жаб. Піднімалася і проблема водопостачання, просто досі вона не доходила до стадії судових розглядів.