3 причини, чому виробники покращують чіпсети для камер смартфонів, а не самі камери

21

Характеристики камери зараз-головний аспект, який продає смартфони. Фактично, це єдине, що дійсно істотно вдосконалюється з кожним новим пристроєм. Так триває вже кілька років і досі. Експерименти з різними характеристиками камер дозволили отримувати неймовірні знімки, але, судячи з усього, наступним полем битви виробників смартфонів стане обробка зображень.

Китайські бренди vivo і xiaomi виходять на ринок з власною технологією обробки зображення сигнальним процесором, намагаючись обійти вбудовані рішення в чіпах від qualcomm і mediatek. Ходять чутки, що у oppo теж є власний подібний процесор. І google, звичайно, прагне розширити фотографічні можливості свого майбутнього флагмана pixel 6 за рахунок можливостей штучного інтелекту, також керованого окремим спеціальним процесором в чіпі.

Власні розробки в сфері обробки зображення-тенденція, яка стане помітною вже в 2022 році, і відбудеться це з кількох причин.

Очевидна причина, по якій корпорації будуть вкладатися в розвиток власних сигнальних процесорів-поліпшити якість зображення або запропонувати функції, яких немає на конкуруючих пристроях. Наприклад, surge c1 від xiaomi обіцяє поліпшену якість зображення при слабкому освітленні, кращу фокусування, поліпшену автоматичну експозицію і баланс білого, що зробить фотографії на смартфони цієї компанії ще краще, ніж вони є зараз. Але ці процесори також можна використовувати для реалізації більш швидкої і продуктивної роботи hdr або навіть штучного інтелекту, що збирається зробити google.

У той час як сенсори для фотоапаратів продовжують вдосконалюватися, камери смартфонів як і раніше обмежені розміром своїх сенсорів, які не можуть бути більше без приношення в жертву надійності або, наприклад, ємності акумулятора. Щоб перемогти фізичні закони, виробники смартфонів все частіше використовують нові технології та методи обробки зображення, такі як multi-iso, мультиекспозиція, покадровий прогресивний hdr та інші для поліпшення якості фотографій. Але всім цим просунутим технологіям потрібні потужні процесори для швидкої і якісної обробки зображень, і саме тому в останні роки спостерігається все більший попит на сигнальні процесори.

Як згадувалося раніше, google була однією з перших компаній, яка підкреслила важливість і можливості для поліпшення традиційних способів для обробки фотографій. Хоча це і не зовсім стосується сигнальних процесорів, pixel visual core від google, а потім pixel neural core використовують передові технології для обробки зображень, завдяки яким їх смартфони перевершили конкурентів за меншою вагою. Тепер компанія вирішила грати по-крупному і працює над власним чіпом google tensor.

Важко не проводити паралель між історією pixel та іншими брендами, які зараз почали займатися власними розробками у сфері обробки зображень. За аналогією з google, qualcomm вже кілька років заявляє про широкі можливості обробки зображень в своїх чіпах snapdragon.

У міру того як смартфони продовжують розширювати межі фізичних можливостей своїх камер, можливості обробки зображень і штучного інтелекту все ж будуть грати все більш важливу роль в просуванні цієї сфери. Різниця між камерами буде все більше обумовлена з чіпами, ніж чим з якістю сенсорів або лінзами — хоча це не єдина причина, по якій виробники будуть частіше використовувати чіпи для отримання хороших фотографій.

Невипадково китайські бренди просуваються в розробці власних рішень для цифрової обробки зображень. Це відбувається для того, щоб знизити залежність китаю від західних технологій. З урахуванням того, наскільки зараз всюдисуща загроза з боку сша, які можуть відрізати будь-яку китайську компанію від розробок своїх компаній, цей факт лише підкреслив важливість вітчизняних розробок і виробництва напівпровідників.

Якраз обробні зображення процесори-одні з небагатьох напівпровідникових компонентів смартфонів, які можна відносно легко винести за межі чіпа і перетворити в самостійну частину плати. Китайські бренди користуються цим і вкладають всі свої сили саме в них. Однак, залишається ще багато інших компонентів, дуже залежних від доступності західних технологій: 5g, центральний процесор, графіка і так далі. Huawei-єдиний китайський виробник мобільних мікросхем, здатний виробляти власні модеми 5g, але навіть він залежний від інших компонентів, що поставляються із заходу — принаймні, на даний момент. Також варто відзначити, що xiaomi також встигла поекспериментувати в цій області і випустила свій чіп surge s1.

Розробка сигнальних процесорів включає в себе правильне поєднання потужнісних характеристик, а також характеристик пам’яті і швидкості декодування. Побудова конструкції таких процесорів може стати допоміжною сходинкою до побудови конструкцій інших. Не варто забувати, що виробники можуть лише на власному досвіді ознайомитися з кількістю необхідних ресурсів і сил, які потрібні для виробництва своїх процесорів, тому таке можуть собі дозволити тільки великі компанії, такі як apple, huawei, qualcomm і samsung, а інші ж воліють пожинати плоди своїх колег. Але, все ж, щоб довести, що ви здатні до конкуренції, створювати власне «залізо» просто необхідно.

Технологія цифрової обробки зображень корисна не тільки для камер смартфонів. Сценарії використання охоплюють цифрові камери, пристрої безпеки та розпізнавання обличчя, автомобілі та багато іншого. По суті, для всього, що пов’язано з камерою, потрібен сигнальний процесор, і відтепер це затребуваний продукт.

Мобільні тенденції в передових технологіях обробки зображень і обчислювальної фотографії існують вже кілька років, розсуваючи межі якості зображення в форм-факторі смартфона. Сигнальні процесори є невід’ємною частиною пазла, забезпечуючи належну якість автофокусування і експозиції за допомогою передових алгоритмів hdr і ші.

Остання тенденція в сфері розробки процесорів для обробки зображень – це диференціація. Поліпшення якості зображення-це завдання номер один, і поліпшення характеристик камери, безумовно, допомагає вивести можливості споживчої фотографії на новий рівень, як переконливо продемонструвала лінійка google pixel. З іншого боку, розробка сигнальних процесорів є не менш важливою частиною цієї диференціації, як з точки зору створення видатних продуктів, так і демонстрації того, що ці зростаючі бренди, особливо в китаї, можуть конкурувати з великими гравцями, такими як apple, samsung та іншими.

Хоча споживачі тільки дізналися про всі ці нові технології для отримання хороших фотографій, вони, ймовірно, стануть ключовою частиною маркетингового просування смартфонів в 2022 році.