Як включити камеру на ноутбуці

901

Нинішні ноутбуки завжди поставляються з веб-камерами. Воно й не дивно, адже ноутбук – це в першу чергу переносний (мобільний) комп’ютер, який можна не тільки взяти з собою в ліжко або за стіл, але і взагалі зовсім в інше місце і брати в поїздки. Але це трохи відступ від теми…
Не важливо якої фірми у Вас ноутбук Lenovo, Asus, Acer, HP, MSI, Toshiba і т. п. камера є у всіх. Ось тільки часто користувачі не знають як її включити. Давайте трохи розберемося з цим питанням…

Насамперед потрібно розібратися для чого Вам знадобилася веб-камера. Думаю для того, щоб поспілкуватися в інтернеті за допомогою відеочатів і конференцій або ж просто зробити знімок. Добре. Тоді Вам для цього потрібно мати спеціальне програмне забезпечення (програми, утиліти). Не потрібно думати, що якщо Ви прямо зараз зрозумієте як включити камеру на ноутбке, то вона відразу запрацює, з’явиться якесь чарівне віконце в якому Ви будите навпаки ноутбука і Вам залишається тільки натиснути кнопочку і ноутбук сам зробить відео або фотографію. Це вже чудеса і казки…

Інша справа, якщо у Вас є такі програми для відеокамери і Ви їх запустили, але у відповідь отримали або чорний екран, або повідомлення про те, що камера вимкнена. Ось тоді ще варто розібратися що до чого і куди і де її включити.

Отже, почнемо від самого простого і банального і закінчимо “танцями з бубном”…

Як включити камеру на ноутбуці

1) Подивіться уважно не загороджений чи об’єктив камери який-небудь наклейкою, фарбою, скотчем і т.п. речами. Хоч це і банально, але іноді зустрічається і таке, що хтось пожартував і замазав об’єктив гуашшю (пам’ятаємо про 1 квітня), а потім у паніці шукає в нтернете що робити.

2) Запускаємо скайп або аналогічні програми.
В скайпі здійснюєте або пробний дзвінок кому-небудь, або заходьте в Інструменти -> Налаштування -> Налаштування відео і шукаєте Вашу камеру. Там можна буде здійснити попередній перегляд.

3) Часом виробники ноутбуків поставляють разом з ними додаткові програми для роботи з веб-камерами. Подивіться їх і перевірте показує.

4) Самий популярний і дієвий спосіб – перевірити не відключена вона за допомогою функціональної клавіші Fn. Більш докладно про неї можете почитати в статті Що означає і для чого потрібна клавіша Fn на ноутбук або нетбук?, ну а поки раджу пошукати її на клавіатурі, а потім пошукати іконочку з фотоапаратом чи відеокамерою на клавіатурі:

5) Дивимося бачить сам комп’ютер камеру.
Для цього натисніть ПКМ на Мою комп’ютера, вибираємо Властивості і зліва Диспетчер пристроїв (для windows 7)


і тут шукаємо нашу камеру
Как включить камеру на ноутбуке

Якщо немає, то встановіть драйвера. Якщо є, то перевірте, натиснувши ПКМ по ній і вибравши Властивість
Как включить камеру на ноутбуке

Повинно бути так чи схоже. Можете оновити драйвера.

Так само може бути таке, що при кліці ПКМ по камері буде активна посилання Включити. Її потрібно натиснути.

На цьому все. У кого вийшло або не виходить включити камеру на ноутбуці – залишаємо коментарі…