Як відремонтувати ноутбук

4-1-2021

Як відремонтувати ноутбук своїми руками

Практично будь-яку проблему в роботі комп’ютера можна усунути в домашніх умовах самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Потрібно лише знати, які системи за що відповідають, щоб організувати детальну діагностику. У нашій статті ви дізнаєтеся не тільки про те, як провести ремонт ноутбука своїми руками, але і які існують поширені симптоми при поломці тієї чи іншої деталі. Вивчивши подібну інформацію досконально, ви більше ніколи не звернетеся в сервісний центр за допомогою.

Ноутбук не включається

Мабуть, найпоширеніший показник серйозної несправності-це небажання ноутбука включатися. Причинами поломки можуть служити апаратні або програмні збої. У другому випадку можна виправити проблему навіть без втручання в компоненти системи. А ось перший варіант має на увазі повне розбирання комп’ютера і заміну одного або декількох його елементів.

Однак перш ніж переходити до ремонту, необхідно спершу розібратися з тими факторами, які провокують несправність подібного роду:

  • вихід з ладу одного з чіпів оперативної пам’яті або її контактів з платою;
  • пошкодження адаптера живлення або роз’єму, в який він підключається;
  • поломка відеокарти.

Залежно від характеру проблеми, методи її усунення можуть істотно відрізнятися один від одного. Наприклад, при поломці контакту оперативної пам’яті з материнською платою досить буде просто вставити озу в інший вхід (як правило, в ноутбуках їх кілька). А ось з відеокартою такий фокус не пройде, адже вона найчастіше інтегрована в процесор. В цьому випадку доведеться міняти не тільки графічний пристрій, але і центральний процесор – “мозок” комп’ютера.

Ноутбук вимикається в ході роботи

Як відремонтувати ноутбук своїми руками, якщо він вимикається в ході роботи? у кращому випадку подібна поведінка лептопа свідчить про погану роботу системи охолодження, а в гіршому – про апаратну поломку. Відкрутіть кришку ноутбука і натисніть кнопку запуску. Робити це потрібно гранично акуратно і не поспішаючи, щоб не зірвати різьблення з болтів і не пошкодити комплектуючі.

Проблеми з системою охолодження

Перше, на що слід звернути увагу, – чи працюють кулери. Іноді вони просто можуть забиватися пилом і перестають обертатися. У таких випадках процесору не вистачає охолодження, внаслідок чого він перегрівається і відключається в цілях безпеки.

Також необхідно звернути увагу на наявність термопасти. Якщо вона просто висохла і перетворилася в “борошно”, то слід її замінити. Благо придбати термопасту можна практично в будь-якому сервісному центрі за невелику суму.

Несправність елемента живлення

Якщо ж ваш комп’ютер знаходиться в ідеально чистому стані, а термопаста як і раніше зберегла свою в’язку основу, то, найімовірніше, проблема полягає в батареї. Спробуйте витягнути її і включіть ноутбук безпосередньо через мережу. Якщо він буде нормально працювати, значить, проблема була все-таки в ній.

Варто відзначити, що неполадки в роботі акумулятора – досить поширена проблема навіть у брендових лептопів. Проводити ремонт батареї ноутбука своїми руками буде практично безглуздо, так як зарядний пристрій має властивість з часом зношуватися, і навіть в сервісному центрі вам навряд чи допоможуть. Найкраще буде купити нову батарею і забути про проблему.

Все ж хотілося б дати одну рекомендацію, щоб продовжити час служби нового елемента живлення ноутбука. Своїми руками ви можете збільшити термін експлуатації комп’ютера, і для цього доведеться слідувати лише одному правилу. Ніколи не використовуйте під час роботи комп’ютера і батарею, і зарядний пристрій одночасно. Підзарядили ноутбук-витягніть батарею і продовжуйте працювати від мережі або ж від’єднуйте зарядку.

Не загоряється екран

А що робити в тому випадку, якщо чути звук роботи кулерів, а зображення на екран не виводиться. В першу чергу необхідно перевірити, чи включена підсвічування екрану на лептопі. Як правило, вона активується натисканням функціональних клавіш, розташованих неподалік від екрану. Однак якщо ви її включили, але нічого не сталося, то проблема може бути в наступному:

  • вихід з ладу відеокарти або запилення контактів з материнською платою;
  • пошкодження або від’єднання шлейфу, проблеми з матрицею екрану;
  • несправність північного моста.

1 відкриваємо кришку ноутбука і оглядаємо всі перераховані вище комплектуючі. Як правило, друга проблема зі списку може бути викликана тільки механічним впливом, наприклад, якщо ви упустили ноутбук. В цьому випадку доведеться приєднати шлейф назад або купити нову матрицю екрану, оскільки навіть майстер не буде її перепоювати. Те ж стосується і північного моста.

Проблеми з відеокартою наступають набагато частіше, але усунути їх виходить набагато дорожче. Вам пощастило, якщо контакт графічного пристрою з материнською пам’яттю просто засмітився пилом. Потрібно буде лише продути його компресором або висмоктати пил пилососом. Якщо ж відеокарта згоріла, то її доведеться замінити на нову. Ну або ви можете спробувати перепаяти пристрій, якщо володієте достатніми навичками.

Синій екран смерті

Звучить досить грізно, проте це одна з найбільш нешкідливих поломок, яка може бути усунена навіть без витрат. Якщо ви добре знаєте англійську мову, то зможете без зусиль дізнатися причину несправності в тексті, після чого усунути її через біос. Наприклад, можна зробити відкат системи і запустити ноутбук з того часу, коли він ще нормально працював. Або ж можна просто перевстановити операційну систему. Зробити це можна самостійно (потрібен диск з windows або інший ос) або в сервісному центрі за невелику плату (від 500 до 1000 рублів).

Не працює клавіатура

Проблеми з клавіатурою виникають досить часто саме у користувачів лептопів, оскільки на стаціонарному комп’ютері все значно простіше – або провід відійшов, або якісь проблеми з операційною системою. У ноутбуках ж клавіатура з’єднується з материнською платою через шлейф, тому ремонт може зайняти трохи більше часу.

По-перше, варто згадати, чи не завантажували ви недавно якихось оновлень драйверів або програм, які могли викликати конфлікти в роботі операційної системи, через що комп’ютер перестав бачити клавіатуру. В цьому випадку потрібно лише видалити ту програму, яка заважає роботі, або зробити відкат системи.

По-друге, клавіатура може не працювати через те, що всередині відійшов або пошкодився шлейф в результаті механічного впливу. Знімаємо кришку і проводимо діагностику. Якщо шлейф порвався, то придбати його не складе труднощів. Як правило, ці деталі коштують недорого і ідентичні для лептопів різних брендів і марок. Якщо ж шлейф просто відійшов, то приєднуємо його назад до материнської плати, після чого залишиться лише зібрати ноутбук.

Висновок

На закінчення хотілося б відзначити, що це далеко не всі проблеми, які можуть виникнути в процесі експлуатації лептопа. Однак більшість несправностей можна відремонтувати в домашніх умовах. Повірте, в цьому немає нічого складного, якщо ви володієте елементарними знаннями про пристрій комп’ютерів або маєте під рукою який-небудь мануал (на зразок нашої статті). Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, то все ж варто віднести ноутбук в сервісний центр. Однак будьте готові до того, що вам доведеться заплатити не тільки за нові деталі, але і за діагностику комп’ютера.