Ціни на відеокарти radeon rx 6000 і geforce rtx 3000 знову почали зростати

109

Згідно зі свіжим звітом німецького порталу 3dcenter, на ринку відеокарт спостерігається черговий період зростання цін. У поточному місяці графічні прискорювачі nvidia ampere в середньому подорожчали на 9 %, а відеокарти amd rdna 2 — на 5 %. Зараз пропозиції nvidia і amd відпускаються в середньому на 59% і 64% дорожче своїх рекомендованих цін.

Джерело зображення: techspot

Спостерігається тенденція до чергового зростання цін на відеокарти говорить на користь того, що обидва виробники графічних чіпів як і раніше не можуть впоратися з підвищеним попитом. І це незважаючи на те, що за підсумком другого кварталу цього року поставки графічних процесорів збільшилися на 42 %.

Якщо до кінця травня середня ціна відеокарт nvidia ampere становила 233% від рекомендованої, то до початку серпня вона знизилася до 150 %. Тепер же вона зросла до 159 %. Ситуація з відеокартами amd трохи інша. До кінця травня ціна на прискорювачі серії radeon rx 6000 становила 177% від рекомендованої. До липня вона знизилася до 153 %, але після цього знову почала повзти вгору, досягнувши значення 164% за підсумком цього місяця.

Хоча даний аналіз відноситься тільки до ринку німеччини, він відображає стан справ по всьому світу. Портал techspot вказує, що в сша спостерігається аналогічна картина. За даними ebay, вартість прискорювачів також збільшилася на кілька відсотків.

Джерело зображення: techspot

Портал 3dcenter також повідомляє про погіршення доступності відеокарт. У продажу стало складніше знайти моделі geforce rtx 3070, geforce rtx 3070 ti, geforce rtx 3080 і geforce rtx 3090. Що стосується відеокарт amd, то найбільш недоступною моделлю, принаймні в німеччині, є radeon rx 6800. Трохи краща ситуація з моделями radeon rx 6600 xt і radeon rx 6800 xt. Найбільш доступними моделями є radeon rx 6700 xt і radeon rx 6900 xt.

Глава nvidia дженсен хуан (jensen huang) нещодавно заявив, що проблеми в ланцюжку поставок відеокарт прогнозуються протягом усього майбутнього року. Ситуацію з високими цінами на графічні прискорювачі цілком можуть погіршити і плани компанії tsmc, яка має намір збільшити ціни на свої послуги з виробництва напівпровідників на 20 %. З іншого боку, компанія amd, схоже, збирається випустити свою серію спеціалізованих графічних прискорювачів, призначених для видобутку криптовалюта. Можливо, ці пропозиції в якійсь мірі знизять градус інтересу майнер до ігрових відеокарт.