Сенсори камер samsung isocell hp1 з роздільною здатністю 200 мп і samsung isocell gn5 з роздільною здатністю 50 мегапікселів представлені виробником

96

Ми вже чули про те, що компанія samsung готує до випуску новий сенсор для камер смартфонів з небаченим раніше дозволом, що становить цілих 200 мегапікселів. І ось новинка була офіційно анонсована виробником.

Мова йде про сенсорі isocell hp1 який являє собою перший в світі датчик зображення з роздільною здатністю 200 мегапікселів і розміром пікселя 0,64 мкм.

Разом з ним компанія також анонсувала 50-мегапіксельний сенсор isocell gn5 , що використовує технологію фокусування dual pixel pro з двома фотодіодами в одному пікселі розміром 1,0 мкм.

Samsung isocell hp1 може похвалитися абсолютно новою технологією chameleoncell, яка, в залежності від ситуації дозволяє об’єднувати окремі пікселі в кластери 4 х 4 або 16 х 16.

У режимі 4 х 4 роздільна здатність сенсора знижується до 50 мегапікселів, що дозволяє знімати відео у форматі 8к на швидкості 30 кадрів в секунду без необхідності обрізати або зменшувати розмір зображення, що зазвичай призводить до втрат якості.

В умовах низької освітленості hp1 перетворюється в 12,5-мегапіксельний датчик зображення зі збільшеними до 2,56 мкм пікселями складаються з 16 одиночних пікселів по горизонталі і вертикалі, що дозволяє робити якісні знімки вночі.

Що стосується сенсора samsung isocell gn5, то це перший в галузі сенсор зображення з розміром пікселя 1,0 мкм, в якому реалізована технологія dual pixel pro. Це технологія поліпшеного автофокусування, яка заснована на тому, що кожен піксель датчика використовує не один, а два повністю відокремлених один від одного фотодіода щоб розпізнавати найменші зміни в зображенні в будь-якому з напрямків.

Як повідомляє виробник, завдяки одному мільйону різноспрямованих фотодіодів з визначенням фазового зсуву, автофокусування буде практично миттєвим. Ця технологія називається front deep trench isolation (fdti) і дозволяє також підвищити чіткість зображення за рахунок зменшення перехресних перешкод між сусідніми пікселями.

Компанія samsung вже почала надавати датчики isocell hp1 і isocell gn5 виробникам смартфонів. Це означає, що перші телефони з цими сенсорами ми можемо побачити вже в кінці цього, початку наступного 2022 року. Є ймовірність, що майбутні смартфони лінійки galaxy s22 отримають камери з роздільною здатністю 200мегапікселів.

Джерело

схожі матеріали: