Через apple соціальні мережі втрачають мільярди доларів

13

Після того як apple представила нову функцію прозорості відстеження додатків app tracking transparency (att), найбільші соціальні мережі почали зазнавати значних збитків, які досягли $10 мільярдів. Видання financial тімеѕпроаналізувало, хто і чому постраждав найбільше.

Технологіяпрозорості відстеження додатків від apple працює на ios 14,5 і більше версій. Тепер будь-який додаток повинен запитувати дозвіл користувача, щоб відстежувати його активність для цільової реклами. Раніше більшість соціальних мереж робили це без попиту, що дозволяло їм ефективно націлювати і підбирати відповідну аудиторію для рекламодавців.

app tracking transparency

За допомогою технології прозорості від apple користувач може зовсім заборонити отслежіватьсвою активність в рекламних цілях. Судячи з усього, багато з них так і вчинили,враховуючи колосальні збитки соціальних мереж. За даними financial times, найбільше постраждали такі соціальні мережі, якfacebook, twitter youtube і snap. В цілому їх збитки склали близько $10 мільярдів. В абсолютному вираженні найбільше денегпотеряла facebook-близько $8 мільярдів. Однак якщо враховувати збиток в розмірі компанії, то найбільше постраждала snap. Це пов’язано з тим, що програма не має десктопної версії і доступно виключно насмартфонах.

apple vs facebook

Експерт порекламі ерік зеуферт каже, що найбільшим соціальним мережам доведеться перебудовувати роботу своїх платформ з нуля. Крім цього знадобиться ретельне тестування оновленогопрограмного забезпечення серед великої кількості користувачів, що додає додаткових витрат. Аналітікіутверждают, якщо соціальні мережі не змінять алгоритми відстеження действійсвоїх користувачів, то нова технологія від apple принесе їм ще большіеубитки протягом найближчих декількох кварталів.

Поки appleнанесла колосальний збиток соціальним мережам, сама вона збільшила свою виручку відреклами в останньому кварталі — на $700 мільйонів. У загальній складностікаліфорнійський гігант заробив за цей період $18,3 мільярда на рекламі.