Як змінити FAT32 на NTFS

406

Якщо Вам знадобитися змінити файлову систему FAT32 на NTFS, наприклад при запису великого розміру файлу на флешку, то правильним способом буде скористатися форматуванням Вашої флешки або жорсткого диска. Зрозуміло, перед цим потрібно перенести всі важливі дані куди-небудь, т. к. при форматуванні всі файли на носії стираються. Але іноді бувають такі ситуації, що потрібно терміново змінити ФС (файлову систему) з FAT32 на NTFS, а під рукою немає нічого, куди б можна було перенести дані. Або ж у Вас зовнішній жорсткий диск об’ємом 500 гігабайт або більше/менше повністю “забитий” файлами. Тоді вже точно треба шукати куди стільки файлів скопіювати, а потім знову на нього переносити і при цьому втратити досить багато часу на всі ці операції.
Загалом існує спосіб “переформатувати” FAT32 в NTFS із збереженням всіх даних на носії. До речі, чому саме FAT32? Тому що на більшості стандартно-поставляються жорстких дисках, флешках стоїть саме ця ФС, а NTFS в порівнянні з нею більш краще.

Отже, для того, щоб “перетворити” одну ФС на іншу, нам потрібно запустити командний рядок (бажано від імені адміністратора, але можна і так “переробити”) та ввести наступну команду:
convert {диск} /fs:ntfs

де {диск} – це буква Вашої флешки або диска, який потрібно конвертувати. Наприклад у Вас його буква G, тоді рядок буде такою:
convert g: /fs:ntfs

ось так виглядатиме в командному рядку:


тепер тиснемо Enter.

Після цього може вийти повідомлення про назву флешки/диска. Можете міняти, можете не змінювати, а можете і взагалі залишити порожнім.
Как изменить FAT32 на NTFS

До речі, деякі користувачі відзначають що краще коли лейбла (назви) у флешки/диска взагалі немає. Тоді конвертування відбувається без будь-яких проблем і помилок.

Після цього почнеться перетворення
Как изменить FAT32 на NTFS

Можете потім зайти і переконатись, що всі файли залишилися на своїх місцях.

Тепер про нюанси цього способу.

1) Переформатувати цим способом NTFS в FAT не вийде. Для того, щоб аналогічним методом змінити ФС, команду слід “переробити” і в підсумку вона буде такою:
convert диск: /fs:ntfs /nosecurity /x

2) Дуже бажано перевірити на помилки Вашу флешку або диск перед перетворенням. Наприклад способом описаним для Windows 8, але і для інших систем так само підійде. Головною Властивості диска знайти потрібний пункт.
Це потрібно для того, щоб не виходили помилки на зразок SRC та інших.

3) При цьому способі фрагментація файлів буде дуже великий. Воно і зрозуміло. Це позначиться в першу чергу на те, що швидкість носія знизитися (читання/запис/копіювання тощо), а так само дефргаментация може бути трудомісткою або навіть зовсім неможливою.

4) Якщо на флешці або диску (що найчастіше) є встановлені додатки, що вимагають реєстрацію або оригінальний диск з дистрибутивом, то цілком ймовірно, що ця реєстрація пропаде.

На цьому думаю все. Переформатувати NTFS в FAT32 і навпаки можна без втрат даних, але все ж рекомендую змінювати ФС за допомогою перенесення файлів і нормальним форматуванням.