Softbank оцінила ampere в $8 млрд

21

За даними bloomberg, softbank group провела переговори з ampere computing про можливі інвестиції в цю компанію. Японська компанія, яка погодилася продати arm ltd., зараз намагається диверсифікувати свої активи. Ampere, як повідомляється, раніше вже вела аналогічні переговори з іншими потенційними інвесторами, але у компанії зараз немає особливої необхідності в додаткових коштах.

Тим не менш, джерело bloomberg на умовах анонімності повідомило про готовність softbank зробити щедрі вливання обсягом в сотні мільйонів доларів, щоб отримати частку в ampere, для якої оціночна вартість в цьому випадку зросла б до $8 млрд.серед великих інвесторів ampere є компанія oracle, другий за величиною розробник пз в світі. Два роки тому вона отримала частку в 20%, а в цьому році в хмарі oracle з’явилися перші інстанси з процесорами ampere.

Ampere, заснована чотири роки тому вихідцем з intel рене джеймс (renee james), намагається пробитися зі своїми серверними arm-процесорами на ринок, майже повністю зайнятим продукцією колишнього роботодавця рене. У число клієнтів ampere входять microsoft, tencent holdings, bytedance та інші гіперкейлери. У наступному році стартап має намір представити чіпи наступного покоління.

Ampere і aws очолюють рух по впровадженню arm-процесорів в серверних системах. Днями до них приєдналася alibaba cloud зі своїм чіпом yitian 710, який, незважаючи на заяви компанії, судячи з усього, був розроблений із залученням сторонніх дизайн-центрів за межами китаю. Ще один потенційний гравець, компанія nuvia, вибув з гонки — qualcomm, поглинула даний стартап, розвивати серверний напрямок поки не має наміру. Доля ж thunderx залишається невідомою, а huawei все ще знаходиться під санкціями сша.