Що таке інтегрована відеокарта?

24

Привіт, друзі! тім’я сьогоднішньої статті-інтегрована відеокарта – що це таке і що значить в практичному плані. Також обговоримо: чи потрібна вона, як використовувати і навіщо, як вона працює і як зрозуміти що вона є в пк або в ноутбуці.

Про те, чи потрібен відеоадаптер для відеомонтажу, читайте тут (скоро з’явитися на блозі).

Вбудованої, або інтегрованої, називається відеокарта, виконана як окремий чіп на системній платі, що сьогодні зустрічається рідше(точніше сказати практично вже не зустріти), або на одному кристалі з центральним процесором, що зустрічається набагато частіше.

Характеристики зазвичай поступаються дискретним графічним картам, тобто зробленим як окремий модуль з власною системою охолодження і відеопам’яттю.

Інтегрована графічна плата не має власної відеопам’яті і використовується оперативку для своїх потреб.

Для просунутого геймера такої відеокарти по потужності явно недостатньо, однак це цілком прийнятний варіант в системному блоці або ноутбуці для офісної роботи.

Можна також запускати казуальні ігри з невисокими системними вимогами. При складанні офісного пк можна заощадити на дискретному відеоадаптері, так як в ньому немає необхідності.

Енергоспоживання інтегрованого графічного ядра істотно нижче, ніж дискретного-досить живити процесор або системну плату.

Для використання не потрібно складних налаштувань: якщо немає дискретного відеоадаптера, то вбудований активується автоматично.

Визначити, що в комп’ютері є відеокарта такого типу, можна за моделлю процесора, які вказані у властивостях комп’ютера незалежно від версії windows. Найточніші дані вказані на офіційному сайті виробника процесора.

також раджу почитати»як розігнати інтегровану відеокарту ” (скоро на блозі). Буду вдячний всім, хто розшарить цей пост в соціальних мережах. До швидкої зустрічі!