Що робити якщо програма зависла?

540

що робити, якщо зависла прога

Це стаття допоможе позбутися від зависання програм. У ній я опишу спосіб, який допоможе завершити завислу програму правильно. Адже часто для того, щоб завершити прогу, люди застосовують відомі їм способи – це гарячковий натиснення клавіш alt + f4 або просто кнопку esc і, в більшості випадків, це не дає результату. Тоді доводиться натискати єдину кнопку, яка допоможе обов’язково – це кнопка на системному блоці або ноутбуці для вимикання або перезавантаження. В цьому випадку Ви ризикуєте втратити дані не тільки завислої програми, але й інших, які відкриті.

Причин, чому зависає програма, може бути кілька:

 • Якщо у Вас 64х розрядна система (що таке розрядність), а Ви запускаєте програму, призначену для 32х бітних систем, то в кращому випадку програма просто не запуститися, в гіршому вона зависне. Хоча тут є нюанс – буває що такі проги працюють, але або некоректно, або з часом зависнуть.
 • У Вас дуже мало оперативної пам’яті для запуску.
 • У Вас запущено занадто багато програм і процесів, які і без того вантажать систему.
 • У Вас в тлі працюють програми, які займають багато системних ресурсів
 • Віруси
 • Технічні проблеми (висохла термопасти на процесорі, забилося багато пилу, “слабке” залізо тощо)

  І ось Ви запустили програму і чекаєте запуску. А вона зупинилася на процесі завантаження і “мовчить”. Добре якщо грає фонова музика (принципово для ігор), вона Вам може дати підказку у вигляді зациклення. Можна, звичайно, почекати кілька хвилин (не більше 5) в очікуванні дива” і що програма відвисне, але якщо Вам не хочеться чекати, і Ви точно знаєте що програма зависла, то потрібно приступити до закриття завислих програм.

  Для того, щоб завершити програму, яка не відповідає (а саме так ще називають зависання) потрібно викликати Диспетчер завдань. Можна, звичайно, скористатися ctrl+shift+esc, але я рекомендую використовувати поєднання клавіш більш відоме і дієве ctrl+alt+del.
  У Windows 7 при натисненні цих клавіш відкриється вікно з п’яти пунктів, у якому потрібно вибрати останній.

  У вкладці Програми шукаємо завислу програму (зазвичай у неї стан Не відповідає), клацаємо на ньому ПКМ і в меню вибираємо Перейти до процесу:
  что делать, если зависла программащо робити, якщо зависла програма

  Відкриється вкладка Процеси з виділеним завислому процесом. Тут просто натискаємо на Завершити процес
  как завершить зависшую программуяк завершити програму завислу

  і погоджуємося з попередженням системи
  как завершить зависшую программу

  Позначка:
  Можна, звичайно, вибрати в меню Диспетчера завдань не Перейти до процесу, а Зняти задачу і це буде більш “щадний” спосіб, але він часом не допомагає. І я як то звик вирішувати такі проблеми дієво.

  Ось таким чином Ви можете “прибрати” завислу програму при цьому без перезавантаження комп’ютера і зберегти в цілісності інші запущені програми.

  Буває таке, що програма провідник не відповідає. Під цим я маю на увазі те, що, наприклад, відкрили Ви папку на комп’ютері або навіть просто Мій комп’ютер і система зависла (починає довго думати). У мене самого таке бувало.
  У цьому випадку може допомога так само Диспетчер завдань і спосіб описаний вище.

  Але тут важливо пам’ятати одну деталь: процес називається провідника explorer.exe і при його завершенні у Вас закриються всі папки комп’ютера. Але це ще пів біди. Після того, як Ви “вбили” провідник, зникне так само панель управління з меню Пуск. Тому не закривайте відразу Диспетчер завдань ! Для того, щоб повернути те, що пропало (за винятком відкритих папок), натисніть Файл -> Виконати
  что делать если завис проводникщо робити якщо завис провідник

  введіть в рядок explorer.exe
  что делать если завис проводникщо робити якщо завис провідник

  зрозуміло натискаємо ОК і все повернеться на свої місця.

  Ось такий нехитрий спосіб для того, щоб виправити проблему : Що робити, якщо програма не відповідає або зависла.