svchost вантажить систему

500

Днями сам зіткнувся з такою проблемою, що комп’ютер (а точніше ноутбук) почав гальмувати. Зрозуміло я, як досвідчений користувач, відразу запустив Диспетчер завдань і побачив що вантажить саме процес svchost.exe
Через деякий час проблему з “гальмами” я вирішив і тепер ділюся з відвідувачами сайту як це можна зробити кількома способами.

Перш за все відразу попереджу, що по-перше я виконував це на ОС Windows 7 і способи будуть описані саме під неї. Як це буде виглядати в інших сімействах “вінди” я не можу точно відповісти, але вони схожі. А по-друге стаття більш орієнтована на просунутих користувачів (Ви ж якось визначили що саме процес грузить, а значить вже більш-менш розбираєтеся в вінді) і тому інструкції можуть здатися незрозумілими.

Отже, для початку покажу скріншот свого Диспетчера:


Як бачите, процеси відсортовані по найбільш займаним ресурсів (а зокрема по Пам’яті) і на першому місці саме він – svchost.exe. Ну а далі ще можна побачити що він так само займає пристойно місця. Більше ніж всі і належить.

Ті, хто вперше бачать цей процес, можуть задатися як мінімум двома питаннями: “Що за такий процес svchost.exe?” і “Чому у процесах їх кілька?“. Відповідаю відразу і коротко: svchost.exe – це системний процес, який потрібен для запуску системних служб (їх багато і всі перераховувати немає сенсу т. к. залежить від багатьох факторів). І саме тому їх може занедбано від 4х до нескінченності (кожен відповідає за якусь службу).
До речі, зверніть увагу на те, від якого користувача запущений цей процес (на тій же вкладці “Процеси”). У нормальному варіанті це повинні бути «system» (система), або «network service», або «local service». Якщо ж там стоїть ім’я облікового запису або «Адміністратор», то можу Вас привітати” – у Вас вірус.

Ну а тепер перейдемо вже до усунення гальм.

1) Зрозуміло найпростіше і поширене – це перезавантажитися. Як кажуть, “Сім бід – один ресет”. Найчастіше вистачає саме перезавантаження і багато проблем можуть виправитися (хоча деколи навіть і тимчасово).

2) Наші улюблені віруси… Перевіряємо комп’ютер на їх наявність. Навіть якщо у Вас вже стоїть антивирь, то не варто забувати що є віруси, які не визначатися одним антивірусом, зате інший їх запросто знайде. Бази різні і алгоритм так само. Тому перевірте безкоштовними версіями продуктів від найбільш популярних розробників, наприклад Kaspersky Security Scan, Kaspersky Virus Removal Tool і Dr.Web CureIt!.
Вони одноденні/одноразові і після перевірки можете їх видалити.
Так само можете спробувати програмою Malwarebytes Anti-Rootkit. У мене вона знайшла 8 “зловредів”
svchost грузит систему

3) Перевірте update і встановіть їх якщо є

4) Навпаки, відключите Автоматичне оновлення Windows (Windows 7, Windows XP, Windows 8, 8.1).
Це так само можна зробити через Управління комп’ютером, відключивши службу “Windows Update” (“оновлення windows” або “центр оновлення Windows”).

Тільки потім не забувайте перевіряти і проводити пошук оновлень хоча б раз на тиждень.

5) Натискаємо ПКМ по самому “завантажений” процесу і вибираємо “Перейти до служб”
svchost грузит систему

Бачимо список служб, за які відповідає цей процес:
svchost грузит систему

Тепер потрібно методом “тику” відключати по черзі кожну. Щоб зрозуміти яка саме вантажить. Відключати служби можна, натиснувши ПКМ з Мого комп’ютера, вибрати “Управління”, а потім “Служби”:
svchost грузит систему

Або просто в Панелі керування знайти “Адміністрування” і там посилання на Служби:
svchost грузит систему

Як відключити думаю самі розберетеся…

6) Клікаємо ПКМ по процесу і вибираємо “Завершити дерево процесів”
svchost грузит систему

7) На системному диску в папці Windows є одна цікава татко з назвою Prefetch. Вона потрібна для прискорення роботи служб і сервісів. Видаліть її =) Потім завершіть дерево процесів.

8) Якщо є процес wuauclt.exe, то в папці Windows видалити всі папки з папки SoftwareDistribution, а потім вбийте цей процес.

9) Спробувати Відновити сісетму або відкотити її на декілька днів тому (якщо є можливість)

10) Як варіант – видалити всі папки *:\WINDOWS\system32\Завдання, а потім завершити дерево процесів.

11) Ну і нарешті найрадикальніший і найжорсткіший спосіб – перевстановити систему. Це якщо Вам не шкода…

Після кожного способу дуже бажано перезавантажитися.

Так само можуть бути проблеми в тому, що оперативна пам’ять дає збій і не справляється. Можна спробувати вийняти планку і подивитися на поведінку системи, а потім іншу.

Ще може бути таке, що якась програма хоче оновитися, але не може чомусь (наприклад антивірус навіть). Тому вона вантажить і цей процес і весь комп’ютер в цілому. Поспостерігайте за тим, як система реагує на запуск програм. Може вона починає “тупити” саме тоді, коли після автозапуску завантажується якась програма. Тут уже або допомогти їй оновитися, або видалити і перевстановити.

Наостанок напишу, що мені допоміг 7-ої спосіб, але цілком ймовірно, що Вам достатньо буде і 1го. Пишіть коментарі, якщо є ще якісь способи або як Ви вирішив проблему з “гальмами” системи з-за процесу svchost