Графіка iphone 13 pro виявилася на 55% швидше, ніж у iphone 12 pro

36

Позавчора компанія apple представила чотири нових смартфона — iphone 13, 13 mini, 13 pro і 13 pro max. Всі моделі працюють на фірмовому чіпсеті apple a15. Продажі новинок стартують наступного тижня, але вже в мережу просочуються перші результати тестів. Одна з витоків показала, наскільки gpu однієї з нових моделей перевершує gpu в смартфоні попереднього покоління.

Тест iphone 13 pro в бенчмарку geekbench показав, що в порівнянні з рішенням, використовуваним в моделі iphone 12 pro новий gpu на 55% продуктивніше — 14216 проти 9123 балів. Це дещо розходиться з інформацією про те, що в цілому спостерігається уповільнення темпів зростання продуктивності чіпів apple від покоління до покоління.

Зауважимо, що в iphone 13 і 13 mini використовується версія apple a15 з чотирма графічними ядрами, тоді як iphone 13 pro і 13 pro max, а також в ipad mini — з п’ятьма ядрами. Apple вже назвала версію a15 з п’ятиядерним gpu ” найшвидшим чіпом для смартфонів у світі» і пообіцяла «на 50% більшу продуктивність графіки, ніж в будь-якому іншому чіпі для смартфонів». При цьому в ході презентації компанія вказувала тільки 30 % перевагу над gpu в чіпсетах конкурентів.

Як мінімум дані про приріст в 50% вірні для чіпа apple a14 bionic, який використовує чотирьохядерний gpu і застосовується в iphone 12 pro. Варто відзначити, що та й інша моделі мають по 6 гбайт оперативної пам’яті і в цьому відношенні практично ідентичні.

Поки невідомо, як себе поведе версія a15 з 4 ядрами, оскільки ніхто ще не тестував ні iphone 13, ні 13 mini. Результати тестів cpu нових моделей apple поки теж відсутні.