DBAN – очищення диска

  280

  Darik Boot And Nuke (DBAN) – це додаток у вигляді окремого завантажувальний диск LiveCD для повного видалення даних з жорстких дисків. Є правильним інструментом для екстреного, руйнівного знищення даних. Це спосіб запобігти крадіжці особистої інформації у разі продажу комп’ютера або повної ліквідації установки Windows, зараженої поліморфними вірусами (Virut або Sality) і шпигунськими програмами. Дані з дисків, оброблених цією програмою, не можуть бути відновлені ніякими методами технічного аналізу. Програма підтримує підключені диски IDE, PATA, SATA, SCSI, SAS. Деякі пристрої USB і FireWire також можуть підтримуватися – в моїх тестах програма виявила зовнішній USB-накопичувач і підключений USB-накопичувач.

  Після завантаження образу ми записуємо його на диск або готуємо завантажувальний USB-накопичувач, потім запускаємо з записаного диска або створеної дискети.
  Перший екран – це вибір операцій, які необхідно виконати:

  • Інтерактивний режим – дозволяє вибрати диск для стирання і детально вказати параметри роботи. Щоб вибрати його, натисніть Enter.
  • Автоматичний режим з налаштуваннями за замовчуванням – режим автоматично виявляє і видаляє всі пристрої за замовчуванням методом DoD Short. Щоб використовувати цей режим, введіть слово «autonuke».
  • Автоматичний режим з вибором методу – натисніть клавішу F3. З’явиться список команд, які активують всі операції очищення диска обраним методом:
   – додати: стерти з допомогою методу DoD 5220.22-M
   – dodshort: стерти, використовуючи метод DoD Short
   ops2 – видалення методом RCMP TSSIT OPS-II
   – Gutmann: стирання Gutmann Wipe
   – prng: стирання методом PRNG Stream
   – швидко: стирання за допомогою методу швидкого стирання
   Щоб вибрати один з них, просто введіть у вікні програми після слова завантаження:

  Список встановлених дисків буде відображено в новому вікні, і у нас буде доступ до параметрів конфігурації, доступним після натискання відповідних клавіш.

  • P – вибір алгоритму генератора псевдовипадкових чисел, PRNG >>> Генератор псевдовипадкових чисел. Ми можемо вибрати Mersenne Twister або ISAAC
  • M – вибір методу розмиття даних
  • V – перевірка, чи є пристрій виразно порожнім після стирання