Безпечний режим – що це?

377

Напевно, багато з Вас чули про нього.
Безпечний режим – це спосіб завантаження операційної системи, при якому завантажуються мінімальні компоненти. Навіть фонової картинки на Робочому столі не буде.
Безпечний режим хороший тим, що не дає завантажуватися з додатками, прописаним в автозавантаженні. Тому його найбільш часто використовують, коли комп’ютер заражений вірусами.

Ось невеликий перелік того, що можна робити в безпечному режимі:

  • Перевірка операційної системи на віруси. Як я писав вище, в цьому режимі не завантажується те, що знаходиться в автозавантаженні. А саме там люблять прописуватися віруси. Тому в ньому можна завантажитися і перевірити комп’ютер на віруси, які у звичайному режимі блокують і не дають це зробити антивірусам (як убезпечити свій комп’ютер). Так само в ньому можна встановити їх і перевірити.
  • Відновити комп’ютер. В Windows є Засіб відновлення системи, яка краще запустити саме в цьому режимі в тому випадку, коли комп’ютер став працювати нестабільно.
  • Встановити та оновити драйвера. В безпечному режимі драйвери завантажуються самі мінімальні. І якщо комп’ютер працюють з глюками і проблема криється в них, то цей режим може допомогти з цією проблемою.
  • Перевірити роботу комп’ютера. Буває таке, що в нормальному режимі комп тупить, а в безпечному все добре. Тоді справа в програмній частині і потрібно розбиратися з ПО. Якщо ж в безпечному режимі проблеми ті ж, то, швидше за все, справа в апаратній частині.

    Завантажитися в Безпечному режимі досить легко. Потрібно лише відразу після включення комп’ютера швидко натискати клавішу F8. Це підходить для Windows 7 і нижче. У 8ке зробили не дуже зручно, читайте статтю Запуск безпечного режиму Windows 8.