Нова операційна система від Windows

641

Бути може деякі вже в курсі того, що корпорація Microsoft вирішила випустити нову Операційну Систему (ОС) вже зовсім скоро. У цій статті я напишу свою думку і дам невеликий огляд того, що зараз відбувається.

Отже, у Майкрософт справи так, що вони, на мою думку, стали якось надто поспішати. Отримуємо таку картину:
Windows 7 вийшла 22 жовтня 2009 року (перший вихід). Вона протрималася порівняно довго, і на зміну їй прийшла Windows 8 (Перший випуск 26 жовтня 2012 року). Багатьом ще навіть “вісімка” здається новою і не відійшли від “сімки”, а вже випустили 17 жовтня 2013 року трохи доопрацьовану версію Windows 8.1

До чого це занурення в історію? Я лише хотів нагадати як це було і підтвердити трохи свою думку з цього приводу, про яке я вже писав неодноразово, наприклад у статті Дата виходу Windows 9.

Цього разу Microsoft пішли трохи іншим шляхом. Вони не стали випускати Windows 9, а відразу випустили Windows 10. Хоча це і є “дев’ятка”, але тільки цифру поміняли. До речі, сам глава Microsoft по маркетингу Windows Тоні Профет пояснив що назвали саме 10 версією тому, щоб вона не асоціювалася з непопулярною “вісімкою”.
Особисто мені здається, що повинно вийти краще, ніж в 8 і 8.1
Адже у них кожна друга версія Windows виходить такий, що “уживається” надовго (пам’ятайте про ХР, висту, сімку і вісімку? ось-ось).

Ну а тепер ближче до суті…
30 вересня в Сан-Франциско була представлена нова ОС – Windows 10. Вона ще не вийшла для широкого кола споживачів і не продається, але корпорація Microsoft вже створила окрему сторінку, перейшовши на яку вже можна скачати і встановити Windows 10. При цьому версія буде технічна і без підтримки російської мови. Ви можете вільно користуватися цією ОС і відправляти в корпорацію Ваші побажання і замітки щодо поліпшення (саме для цього була створена ця сторінка і можливість).
Якщо не хочете видаляти і встановлювати заново вже наявної у Вас систему, а спробувати нову ОС хочеться, то можете Створити віртуальну машину і на ній попрацювати з “десяткою”.

Все це зроблено для того, щоб в 2015 році ця ОС вийшла для користувачів вже з урахуванням їх переваг.

Так що ж нового з’явилося в Windows 10?

Думаю головне і очевидне – це те, що меню Пуск повернулося. З виходом Windows 8 8.1 багато користувачів не хотіли її встановлювати саме тому, що Пуску звичного з найперших версій “вінди” там немає. Хоча і можна Повернути класичне меню Пуск в Windows 8 і кнопку Пуск, але все ж це не те… Хоча і “розробників можна зрозуміти, вони ж йдуть в ногу з часом і створили ОС, яка встановлюється і на ПК, і на Ноутбуки/Нетбуки, і на Моноблоки, і на Планшети, на Телефони. Створивши універсальну платформу, більш заточену під сенсорні екрани, але багатьом користувачем все ж не подобалося…
Тому розробники вирішили піти назустріч побажанням користувачів і повернули цей самий Пуск, при цьому схрестивши її з уже новим метро-стилем з останніх версій.
Тепер Пуск в Windows 10 виглядає так:


Вже звичний Пуск з шириною, що дозволяє і мишею і пальцем вибрати потрібний пункт, а так само (праворуч) плитки зі стилю Метро, які можна переміщати, додавати і змінювати їх розмір (так само можна змінювати розмір самого “Пуску”). Його можна зробити хоч таким:
Новая операционная система от Windows

Друге нововведення – це знову схрещення. В даному випадку це можливість роботи Метроприложений у віконному режимі, тобто вікна можна згортати, закривати, розгортати і змінювати розмір:
Новая операционная система от Windows

Новая операционная система от Windows

Ще одне головне нововведення – це можливість створити кілька Робочих столів. Бути може ця функція знайома користувачам, які працювали з Linux’ом або На e. Теж досить потрібна “штука”
Новая операционная система от Windows

Тепер Ви можете не просто згортати і тримати відкритими декілька вікон, а потім перемикатися між ними. Тепер можна налаштувати кожен Робочий стіл на свій смак. Наприклад в одному тримати ярлики для роботи, а на іншому для розваг. При цьому запускати на них свої додатки і перемикатися між ними.

Ще одним нововведенням є те. що тепер можна буде відкривати декілька додатків (до 4х) на одному Робочому столі. Таким чином Windows може допомогти з порожнім простором на Робочому столі.
Новая операционная система от Windows

Так само “вінда” може підказати які програми запущені ще і їх можна розмістити. Особисто для мене така функція здається непотрібною. Вона більше розрахована на майбутнє і на тих, у кого монітор більш 22х дюймів. Особисто мені звичніше коли одне запущено, а інше я згортаю і розгортаю коли потрібно. Але хоча це може просто справа звички…
Новая операционная система от Windows

Провідник (Мій комп’ютер) так само перетерпів зміни. Тепер там немає звичних дисків, а є лише папки і файли Обрані і Найбільш відвідувані. Диск та інші місця можна потрапити через меню зліва.
Новая операционная система от Windows

Може комусь це і буде більш зручним. Адже диски ми відвідуємо найчастіше лише для того, щоб увійти в якусь потрібну папку або файл знайти.
Так само перероблено верхнє меню.
Новая операционная система от Windows

З ще одного нововведення, можна відзначити те, що з’явилася кнопка Task View на Панелі завдань, при натисканні на яку, на екрані з’являються в зменшеному вигляді вікна запущених додатків
Новая операционная система от Windows

Це якийсь спрощений диспетчер завдань.

Що отримуємо в результаті? Windows 10 – то якийсь гібрид, який поєднує в собі вже звичні функції з минулих (старих) версій ОС, аж до Windows 7, а так само нові функції Windows 8 і 8.1 + деякі свої нововведення.
Думаю вийшло непогано. Адже такий ОС можна користуватися зручно як з допомогою миші, так і за допомогою пальця і ще отримуємо звичне + нове. Виправдовують те, що кожен другий випуск виходить вартим.

Ну і на останок напишу вимоги системі Windows 10:

  • Процесор: не менше 1 ГГц
  • ОЗП: 1 ГБ (для 32-розрядної системи) або 2 ГБ (для 64-розрядної системи)
  • Вільне місце на жорсткому диску: 16 ГБ
  • Відеоадаптер: графічний пристрій Microsoft DirectX 9 з драйвером WDDM
  • Обліковий запис Microsoft і доступ до Інтернету

    Якщо є питання, то можете ще почитати Вікі статтю на офф. сайті Майкрософта.

    Так само з’явилися деякі інші “фішки”, наприклад змінені анімації біля вікон і установки програм, з’явилися тіні під вікнами, прибрані рамки біля вікон, програми можна встановлювати за допомогою пакетів (як в Linux), змінено Пошук (він став більш функціональним), в командний рядок тепер можна вставити звичної командою Ctrl + V (а не як раніше – ПКМ і Вставити) і ще всякі інші дрібниці…