Емодзі починають виступати доказом у судах

253

Незвичайних судових процесів, де смайли-емодзі можуть вплинути на остаточне вирішення справи, стає все більше. Серед доказів у американських судах говорять іконки все частіше стали грати не останню роль. Такий висновок зробили дослідники, провівши аналітику судових документів за 15 минулих років. Емодзі можуть трактуватися по-різному в залежності від суті розглянутого спору, наприклад, картинка з натяком на загрозу в певній ситуації може стати обтяжливою обставиною.

Проведене дослідження показало, що протягом 15 років у судах США картинки – емодзі брали участь у 171 процесі, причому близько третини таких справ припали на 2018 рік. З самого початку інтернет-піктограми найчастіше фігурували при розгляді порушень сексуального характеру, але пізніше їх стали брати до уваги і в справах іншого характеру, включаючи грабежі та вбивства. Емодзі виступали в якості доказів, особливо якщо обидві сторони судового спору вели листування з їх використанням.

Одним із випадків, де смайли-емодзі доповнили доказову базу обвинувачення, став суд у Сан-Франциско, де учасник справи підозрювався в сутенерстві. Прокурори врахували значки, які підозрюваний відправив жінку в одному з мобільних додатків. На них були зображені гроші і туфлі на високих підборах. Подібну переписку сторона обвинувачення представила як свідчення встановлення ділових відносин, хоча чоловік все пояснив бажанням почати романтичні відносини. У результаті остаточне рішення суду не ґрунтувалося виключно на листуванні з промовистими картинками, але свій внесок у формування доказової бази вони все ж таки внесли.

Ще одна ситуація інтернет листування з участю емодзі розглядалася в Ізраїлі. Місцевий суд визнав винними відбулися орендарів житла, зобов’язавши їх виплатити компенсацію за моральну шкоду позивачу через безвідповідальне використання іконок під час онлайн-спілкування. Суд виявився на боці власника житла, який здавав будинок. Сімейна пара після перегляду об’єкту відправила орендодавцю у листуванні значки із зображенням веселощів, пляшки шампанського та інших подібних іконок. Власник визнав, що угода відбулася, його будинок зданий і прибрав своє оголошення з сайту. Пізніше сімейна пара «перекрилася» і перестала виходити на контакт. Після цього власник будинку звернувся з позовом у суд, рішення якого постановив, що подібні листування не можна вважати юридично відбувся документом, проте надіслані картинки мали позитивний характер для власника і ввели його в оману, тому друга сторона зобов’язана компенсувати його «моральні страждання».

У той же час судовим органам буває непросто визначити значення emoji в рамках розглянутого справи. Однією з причин цього є те, що на різних ресурсах одне і те ж зображення розрізняється, і залежно від контексту може мати протилежні трактування. Також одна іконка може по-різному інтерпретуватися в різних мобільних платформах. Так, усміхнений emoji в старих версіях iOS нерідко сприймався з негативним ухилом, чим відрізнявся від подібних іконок на інших ресурсах.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/