Безпечний пошуковик

623

Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому в різних пошукових системах, Вам по різному видається пошукова видача? Наприклад, якщо набрати в Яндексі Vindavoz, то результат буде таким:


а якщо в Гуглі, то таким:
Безопасный поисковик

Те ж саме стосується і інших пошукових систем (Nigma, Bing, Yahoo, Rambler, Mail і т. д.).

Чому так відбувається? В першу чергу із-за своїх алгоритмів пошуку і роботів, які шукають інформацію. Ну це само собою зрозуміло. Не будуть же всі пошуковики використовувати один і той же принцип, тоді і сенсу в їх різноманітності немає і можна користуватися одним.

Інша особливість пошукових систем – це відстеження Ваших запитів. Так так так! Багато популярні пошукові системи (ПС буду позначати далі) зберігають у себе всю Вашу активність в інтернеті і використовують в пошуковій видачі. Саме тому результати завжди будуть відрізнятися. І справа навіть не в різних ПС, а так само впливає браузер, операційну систему і “машина” (комп’ютер/ноутбук/моноблок/нетбук/планшет тощо) з якою Ви шукайте.

Тому якщо Ви скажете один одному “Та набери у себе в Яндексі Vindavoz і перейди по третій засланні”, то у нього третій посиланням цілком ймовірно буде не та, яка показується у Вас.

Чи добре це? З одного боку (з боку ПС так само) так. Адже таким чином пошуковик дізнається про Вас (стать, місце проживання, операційну систему, місто проживання, інтернет-провайдера, браузер, що Ви шукайте і т. д.) і в результаті показує саме те, що краще саме для Вас (точніше Вашим інтересам) і таким чином результати пошукової видачі стають більш “особисті”.

Ну а з іншого боку це так само впливає на видачу конкретної реклами, як на самому пошуковику, так і на інших сайтах (хоча тут інша система задіяна, але все ж суть така), яка ґрунтується на зібраних про Вас. Та й сам факт того, що про Вас збирають дані, так само не особливо приємний.

Однак існують такі пошукові системи, які є приватними і не збирають про Вас жодну інформацію. Тому результат у них буде завжди однаковий на різних браузерах, системах, комп’ютерах і в не залежності від минулого часу користування.

Отже, перший безпечний пошуковик – це DuckDuckGo
Безопасный поисковик

Непоганий анонімний пошуковик. При бажанні можна змінити тему (праворуч у кутку значок), а так само налаштувати інші параметри на власний розсуд (регіон, мову, параметри відкриття посилань, гарячі клавіші і т. д.) і під себе:
Безопасный поисковик

Пошукова система використовує для пошуку результати з Yahoo! Search BOSS, Wikipedia, Wolfram Alpha (без акценту на персональні дані) і власного пошукового робота.

Що ще примітного в ньому?

 • Можна використовувати в пошуковій фразі символ “!” перед запитом. Наприклад Вам потрібно пошукати щось на ютубі. Ви пишіть фразу “!youtube Rammstein” і після натискання на Enter Ви відразу потрапите на сторінку ютуба з пошуковою фразою Rammstein. Більш докладно про цю команду і подивитися список можна тут.
 • Він може відповідати на питання. Ось тільки чи розуміє англійською мовою. Наприклад, можна набрати “random password” і отримаєте випадково генерований пароль
  Безопасный поисковик

  Пошуковик працює з безліччю подібних фраз і їх конструкцій: калькулятор, конвертер величин,розмір територій, відомі дати, люди, конвертер величин, whois і т. д.

 • Відкритий вихідний код як би показує довіру до користувачів. Правда, не весь, але частину можна подивитися тут https://github.com/duckduckgo для знаючих.
 • Можливість перегляду зображень і відео безпосередньо в пошуковику
  Безопасный поисковик
 • Інші дрібні “фішки” у вигляді захищеного інтернет протоколу (https, а не http), короткого домену (http://ddg.gg використання пошуковика як проксі (командою !proxy адреса-сайту можна відразу перейти на сайт через проксі) та інші.

  Наступний пошук – це Disconnect.Me

  Суть цього пошуковика в тому, що він шукає через популярні ПС (Google, Bing, Yahoo і навіть DuckDuckGo), але з тією особливістю, що він пересилає запит на свої захищені сервер, а вони вже повертають результат у тій системі, яка була обрана, при цьому не передаючи їй нічого особистого – кукіси, Ip адреса, браузер і т. д.
  Безопасный поисковик

  Виходить що Ви користуєтеся тим же самим Гуглом, але вже без збереження Ваших даних.

  Ще однією особливістю цієї пошукової системи є те, що його можна встановити як доповнення розширення для браузера, яке надасть свою рядок захищеного пошуку в верхню частину
  Безопасный поисковик

  Скачати можна тут натиснувши на кнопку Get Disconnect і вибравши Free Install

  Або тут натиснувши на кнопку Get Disconnect Search

  Ну і наостанок ще один пошуковик – startpage
  Безопасный поисковик

  Він як би містить у собі трохи від першого і від другого. Від першого – його можна настроїти (правда не зовсім детально)
  Безопасный поисковик

  а від другого – він точно так само перенаправляє Ваші запити і шукає в одній системі Google.

  Використовуючи анонімні пошуковики пам’ятайте одну річ – так, вони захищають Вас від більшості методів стеження, але все це припиняється коли Ви заходите на знайдені сторінки, а там вже за Вами можуть стежити власники інших сайтів і їх скрипти Nyu

  Використовувати такі приватні пошукові системи чи ні – вирішувати Вам, проте все ж варто знати про них.

  Так само не забудьте про статтю як зробити пошуковик за замовчуванням.