Що краще вибрати emmc або ssd і чому?

121

Всім hello! сьогодні розберемо emmc або ssd — що краще в ноутбуці і чому, в чому відмінність, що швидше працює і хто надійніше. Також, чи варто розглядати emmc при покупці ноутбука і в яких випадках.

Про те, що таке nvme ssd, можна почитати тут.

Як влаштований твердотільний накопичувач

По суті, це велика складна мікросхема, майже повністю складається з осередків пам’яті. Дані записуються як одиниця в комірці з зарядом або нуль при нульовому заряді. У ssd немає рухомих частин, що в практичному плані означає повну відсутність механічного зносу.

У порівнянні з традиційним вінчестером різниця в швидкості роботи досить відчутна, так як дані переміщаються швидше. Це відбувається тому, що не потрібно обертати магнітні диски, що мають масу і, відповідно, схильні до силі інерції, а також не потрібно переміщати магнітні головки.

Для ноутбуків, в основному, випускаються ссд сховища в формфакторі 2,5 дюйма, що підключаються через порт sata, або ж m. 2, які зовні більше схожі на планки оперативної пам’яті і підключаються через спеціальний порт.

Що означає emmc

Це абревіатура від назви — embedded multimedia memory card, що означає вбудована мультимедійна карта. Технічно ця деталь майже не відрізняється від звичайної флешки формату micro sd або окремого блоку пам’яті твердотільного накопичувача.

Такі накопичувачі використовуються переважно в смартфонах, так як не відрізняються великими обсягами пам’яті. Сьогодні найпоширеніший “вага” такого накопичувача не перевищує 128 гб. Для порівняння, в топових моделях ssd накопичувачів рахунок йде вже на терабайти.

Так як конструкція emmc істотно простіше, то і коштує вона набагато дешевше в порівнянні з ссд.

Зазвичай такий накопичувач припаяний до материнської плати ноутбука або смартфона, а поміняти його можуть тільки фахівці в сервісному центрі — якщо, звичайно, у вас немає необхідної апаратури і ви не вмієте паяти складні мікросхеми.

Різниця в продуктивності

Всередині ссд накопичувача є кілька блоків пам’яті — чіпів, зовні нагадують карту emmc. Контролер розподіляє дані всередині рівномірно, тому один блок пам’яті може пропрацювати довше карти еммс, яка постійно знаходиться під навантаженням.

В обох пристроях є шлюз, за допомогою якого йде обмін даними з материнською платою. У ссд пропускна здатність вище. Якщо провести аналогію, то шлюз у emmc — односмугова траса, трафік по якій виконується в одну або іншу сторону, а шлюз у ssd — багатосмуговий автобан з виділеними лініями в обох напрямках.

Висновки

Отже, ssd коштує дорожче, зате працює швидше і довше, може зберігати більше інформації. Головна перевага emmc – дуже демократична вартість (як мінімум, кілька сотень доларів сша).

А ось що краще в конкретному випадку, залежить вже від вимог до ноутбука. Якщо це “робоча конячка”, яка використовується для друку документів або серфінгу в інтернеті, цілком достатньо emmc невеликої ємності. Для мультимедійного центру, а особливо для ігрового ноутбука краще твердотільний накопичувач.

Однак треба розглядати такий пристрій комплексно. Зазвичай у більш просунутих моделей лептопів і процесор з відеокартою могутніше, і оперативки більше, і матриця дисплея краще.

Також раджу почитати ” який краще вибрати тип пам’яті ssd mlc або tlc?».

Буду вдячний всім, хто розшарить цей пост в соціальних мережах. До швидкої зустрічі!

З повагою, автор блогу андрій андрєєв.