Скандали навколо facebook не бентежать інвесторів

16

Незважаючи на те, що помітна частина контенту в соціальних сервісах, що належать перейменувалася в meta колишньої facebook, може здатися токсичною і потенційно небезпечною, інвестори продовжують вливати гроші в акції компанії.

Джерело зображення: geralt / pixabay.com

Акції meta platforms відзначили перший тижневий приріст з початку вересня, перш ніж чергова порція документів від інформатора спровокувала новий раунд розслідувань. За тиждень акції зросли на 5,4 %, і це максимум більш ніж за три місяці, що майже наполовину компенсує жовтневе падіння вартості активів. Інвестори визнають, що сервіси facebook і instagram недосконалі, а увага регулюючих органів найближчим часом не ослабне, проте багатьох як і раніше приваблює бізнес-модель сервісів і прибуток, який вони приносять.

Згідно з прогнозами, прибуток meta за підсумками поточного року складе майже $40 млрд, що на 37% вище, ніж за 2020 рік, коли клієнти скоротили витрати на рекламу з приходом пандемії. Однак проблеми поки нікуди не поділися. Прогнози компанії по виручці за минулий квартал не виправдали очікувань, що було пов’язано зі змінами політики конфіденційності в пристроях apple. Діяльність meta розслідується державними відомствами в сша і європі. У четвер міністр культури великобританії попередила, що компанія та її керівники можуть бути піддані кримінальному переслідуванню.

А уолл-стріт як і раніше в переважній більшості підтримує компанію і зміну її стратегії. Більше 80 % з 62 аналітиків у полі зору bloomberg рекомендують купувати активи meta і тільки троє-продавати. Компанія інвестує мільярди доларів у підрозділ reality labs, відповідальний за віртуальну реальність взагалі і пристрої oculus зокрема.