Як приховати папку

455

Деколи хочеться захистити свої дані від сторонніх очей, особливо, якщо комп’ютером користуються кілька осіб. Для цього існують багато методів, наприклад поставити пароль на папку або зробити її невидимою. У цій статті розглянемо ще один спосіб приховування папок без установки програм.

Перший спосіб – самий простий і загальнодоступний. Він хороший тим, що Ви легко можете з ним розібратися, але про нього багато хто знає і якщо що зможуть без праці його обійти =)
Про що я маю на увазі читайте нижче.

Отже, є у нас папка, наприклад vindavoz.ru . Клацаємо по ній ПКМ, в меню вибираємо Властивості і переходимо на вкладку Загальні, де ставимо галочку навпроти атрибута Прихований:


Папка зникне, за умови що у Вас у властивостях відображення папок варто перемикач Не показувати приховані файли і папки.
Більш детально, а так само дізнатися як відобразити читайте у статті Приховані файли та папки.

Другий спосіб, і, власне, для чого і була написана стаття, полягає в тому, що потрібно об’єднати картинку з папкою.

В результаті цього у Вас з’явитися картинка (яку можна перенести куди завгодно) при відкритті якої буде вона сама, а якщо відкрити за допомогою архіватора, то з’явиться наша папка. Фокус? Ні, всього лише маленький трюк Music

Отже, припустимо, у нас є папка vindavoz.ru_papka (містить в собі файли, які потрібно сховати) і перебуватиме вона в корені диска D (насправді назва і місце розташування може бути будь-яке).
Так само є картинка з назвою vindavoz.ru_kartinka і теж знаходиться в корені диска (це для простоти пояснення).
Как скрыть папку

Тепер робимо все по кроках.

1) Додаємо vindavoz.ru_papka до архіву (RAR або ZIP).
Для цього клацаємо ПКМ по ній і вибираємо Додати в архів (на скріні нижче показаний варіант з WinRAR, якщо у Вас інший, то принцип той же).
Как скрыть папку

2) Запустіть командний рядок.
Поєднання клавіш win + R і введіть cmd
або Пуск – Всі програми – Стандартні – Командний рядок

3) найскладніший з одного боку крок – об’єднуємо через командний рядок картинку і архів в картинку.
Але для початку потрібно перейти в корінь нашого диска, де знаходяться створені архів і картинка. Для цього вводимо в командний рядок команду

cd d:\

тепер будемо використати команду copy \b для об’єднання файлів. Не буду вдаватися в тонкощі, але приклад виглядає так:
copy \b первый_файл + второй_файл отриманий файл.

Значить нам потрібно ввести таку команду:
copy \b vindavoz.ru_kartinka.jpg + vindavoz.ru_papka.rar vot_ta_kartinka.jpg

Якщо у Вас не вийти перейти в корінь диска (командою cd), то нічого страшного. Можна просто написати в командному рядку copy \b , потім взятися за картинку і перетягнути прямо в поле командного рядка, потім поставити + , потім так само перетягнути архів і самостійно написати ім’я картинки з розширенням.
Щось типу такого:
Как скрыть папку

Зверніть увагу, за замовчуванням шлях в командному рядку починається від кінцевої папки користувача (на скріні це C:\Documents and Settings\Администратор). Тому отриману картинку слід шукати саме там.

У цього способу є два мінуси:
1 – отримана картинка буде “важити” (мати розмір) стільки, скільки важить картинка+папка. А якщо ця папка розміром в 30 Гб і картинка під 5 Мб , то розмір зображення буде надто підозрілою. Але це викличе здивування лише у досвідчених спостерігачів.
2 – у вас буде включена практично в 2 рази більше місця на диску. Пов’язано це з тим, що у вас є сама вихідна папка і картинка, в якій “перебувати” ця тека, але в архіві.

Після всіх маніпуляцій можна видалити ту папку, яку ви заархивировали (щоб не займала місця зайве). А так само можна цю картинку перейменувати і помістити в будь-яке зручне місце.

Такими ось досить простими способами можна приховати будь-яку папку на Вашому комп’ютері.