Як розділити файл

529

Іноді виникає ситуація, коли потрібно один файл, розділити на декілька. Найчастіше це як-небудь великий файл, який потрібно “розбити” на маленькі.
Найчастіше це трапляється тоді, коли потрібно скопіювати на флешку великий файл, а він не хоче копіюватися з-за цього. Докладно про це і шлях рішення написано в статті Як записати на флешку файл великого розміру
Так само буває таке (сам зіткнувся), коли поштою можна відправити лист лише певного розміру (стоїть обмеження, встановлене адмінами), наприклад у 8 Mb, а Вам потрібно відправити файл розміром в 12 Mb.
Ось в таких і подібних випадках доводиться вивертатися і думати як же обійти ці нюанси.

А рішення лежить на поверхні і зовсім не потрібно мати інтернет або сторонні програми встановлювати для цього.
Знадобитися лише звичайний архіватор, який встановлено практично у всіх.
Найчастіше це WinRAR, тому я опишу спосіб під нього.

Отже, виділяємо Ваш файл і в контекстному меню вибираємо “Додати до архіву…”


Далі у вікні програми звертаємо увагу на лівий нижній кут. Тут варто вибрати з запропонованих списків розмір і одиницю виміру, або вручну ввести свої:
Как разделить файл

В результаті отримуємо список файлів (кількість залежить від самого файлу і від зазначеного розміру), з назвою типу “VindaVoz.Ru.part5.rar” які будуть рівного (який Ви вибрали) розміру і лише останній буде поменше.
Тепер можна ці маленькі файли відправляти поштою або записувати на флешку або ще що робити з ними, що Вам не давало.

І встає резонне питання – “А як потім все повернути і відновити в той великий файл?”. А тут так само все просто. Ви (а може той, кому передали ці файли) або відкриваєте будь-яку з цих частин з допомогою архіватора, а потім у вікні архіватора витягаєте як зазвичай, або клікаєте ПКМ по будь-якій частині і вибираєте “Витягти файли…”
Как разделить файл

так само можна вибрати й інший спосіб вилучення, наприклад у поточну папку або папки з назвою архіву, результат від цього не буде. Просто в першому варіанті Ви можете вказати куди витягувати і переконайтеся, що у вікні архіватора відображається реальний файл великий той, а не щось інше.

p.s. У 7zip і в інших так само можна розбити файл аналогічним способом:
Как разделить файл

Ось і все на цьому. Як Ви можете переконатися, розділити великий файл на декілька не так вже й складно за допомогою архіватора.