Канадське місто будуть обігрівати за допомогою майнінг біткоіни

26

Під час майнінг криптовалюта виробляється велика кількість тепла, яке витрачається даремно. Північний ванкувер в канаді може стати першим містом в світі, який буде використовувати це тепло для опалення житлових і комерційних приміщень в зимову пору року.

Планується, що нове джерело тепла випробують вже в 2022 році. Відповідну угоду з комунальними службами вже укладено. Це не тільки дозволить заощадити на опаленні, але і запобіжить потраплянню в атмосферу 20 000 тонн парникових газів на один мегават тепла. Саме стільки який виділяється при опаленні природним газом.

Ідея належить компанії канадському майнер криптовалюта cleantech, компанії mintgreen, яка працює в партнерстві з lonsdale energy corp. Mintgreen запатентувала “цифрові котли”. Суть технології в тому, що обладнання занурюють в середовище теплоносія. Планується, що 96% електроенергії від майнінг криптовалюта буде використовуватися для опалення житлових і промислових приміщень. В його основі лежить технологія збору тепла, яка виробляється в гірничодобувній промисловості. За допомогою цього тепла забезпечується гаряче водопостачання.

Угода mintgreen вже уклала підприємство, яке обслуговує близько 100 будівель. Компанія буде продавати їй тепло, отримане від майнінг. З його допомогою будуть нагрівати воду, яку використовують для опалення приміщень. Планується, що система буде запущена до зими 2022 року.

Експерти відзначають, що ідея використовувати тепло, що виділяється при виробництві чого-небудь — не нова. У світі існує кілька проектів постачання будівель і цілих кварталів так званим сміттєвим теплом. Але поки це не набуло масового поширення. Можливо, в найближчому часі все зміниться і компанії навчаться ефективно витрачати тепло, яке зараз пропадає даремно. Також є ймовірність, що ідея mintgreen по опаленню за допомогою біткоіни підхоплять і інші компанії.

Всього в канадському місті північний ванкувер, згідно з переписом населення 2016 року, проживає 52 898 осіб. Взимку середньодобова температура тут опускається до нуля градусів.