Браузери

930

У цій статті я опишу найбільш популярні і затребувані браузери на момент початку 2013 року (а їх зараз більше десятка). Стаття невелика і не рясніє всілякими характеристиками, так як про них Ви можете дізнатися на сайтах розробників. Я лише напишу їх переваги і недоліки з моєї точки зору користувача інтернету з досить довгим стажем.
Отже, почнемо це неподобство

Я не буду писати про всіх браузерах т. к. це занадто багато інформації вийде і не вміститися в одну статтю. Напишу лише більш менш хороші і нормальні.

Браузеры1. Браузер Internet Explorer.
Було б блюзнірством не почати саме з цього браузера. Напевно найвідоміший для всіх вікових категорій. Це заслуга Microsoft яка ставить його за замовчуванням усі свої версії Windows. За таку монополію у використанні програмного забезпечення, з компанією Microsoft інші виробники навіть судилися. Тепер Microsoft надає можливість відключення браузера і використання сторонніх програм. В інтернеті дуже багато жартів щодо нього, наприклад ось одна з них
Браузеры

і я особисто поділяю сенс цієї картинки.
Але тим не менш у нього є свої достоїнства і недоліки
Переваги:
– Швидка обробка HTML-коду.
– Непогані функції безпеки.
Недоліки:
– Відсутність тем.
– Відсутність автоматичної синхронізації закладок.
– Складне управління вкладками.

Браузеры2. Браузер Mozilla Firefox.
Браузеру Mozilla більше десяти років, але він активно оновлюється і розвивається. Останні зміни торкнулися Панелі інструментів, яка стала менш громіздкою.
Одним з основних переваг даного браузера є численна братія надбудов. Однак це і його недолік, адже величезна кількість надбудов гальмує роботу браузера. Деякі дають непосильне навантаження на всю систему, не тільки на браузер.
Firefox Sync дозволяє синхронізувати закладки, історію перегляду і налаштування комп’ютерів, навіть інформацію додатки Firefox Mobile на Android. Firefox блокує спливаючі вікна, підтримує приватний перегляд. Браузер автоматично оновлюється і захищає комп’ютер від вірусних проникнень.
Переваги:
– Висока продуктивність обробки HTML5.
– Безліч доступних надбудов.
– Плагіни яких немає в інших браузерах.
Недоліки:
– Повільне завантаження сторінок.
– Зайва кількість надбудов уповільнює роботу браузера.
оф сайт

Браузеры3. Браузер Opera.
Для тих користувачів, кому важлива швидкість, даний браузер підійде як не можна краще. Сторінка в ньому завантажується менш ніж за 4 секунди. Інтерфейс Opera схожий з інтерфейсами інших браузерів: вгорі вікна вкладки, закладки сховані в спадаючому меню.
Ряд надбудов і розширень розробниками браузера запропоновані у формі віджетів. Їх можна завантажити з офіційного сайту і встановити, як незалежні програми. Щоб запустити віджет, браузер відкривати е потрібно, достатньо мати на комп’ютері програмне забезпечення від Opera.
Віджети перевірені на безпеку. Їх діапазон від звичайних ігор до потоків RSS.
Важливим інструментом є Opera Turbo. Цей інструмент стискає веб-сторінок, що спрощує їх перегляд на комп’ютерах з повільними Інтернет-каналами. При появі швидкого з’єднання ця функція автоматично вимикається.
Opera попереджає про небезпечні веб-сайтах і підтримує приватний перегляд.
Переваги:
– Швидке завантаження сторінок.
– Є унікальні можливості для розширення функціоналу браузерів за допомогою віджетів.
Недоліки:
– Налаштування систем безпеки гірше, ніж у інших браузерів.
оф сайт

Браузеры4. Браузер Google Chrome.
Даний браузер простий у використанні, має численні модулі розширення і надбудови, відповідає більшості вимог сучасного користувача.
Дизайн мінімалістичний до примітивізму. Однак практично відсутня панель інструментів дає більше простору для перегляду веб-сторінок.
Chrome дуже продуктивний і відмінно працює з javascript, а дану технологію широко використовують популярні сайти Facebook, Twitter, YouTube. Сторінки вантажаться швидко, менше 4-х секунд. Вкладки відкриваються незалежними один від одного процесами. Є функція перекладу іноземних сайтів – переклад, звичайно, жахливий, але дає поняття про вміст сторінки. Крім іншого, Google Chrome захищає комп’ютер від проникнення шкідливих програм.
Даний браузер легко налаштовується відповідно до переваг користувача, а вбудований веб-магазин допомагає в пошуку та встановлення додаткових компонентів. А ось відсутність інтегрованого RSS-рідера змушує управляти RSS-стрічками самостійно.
Переваги:
– Не потрібно перезапускати браузер, щоб закрити завислі сторінки.
– Підтримка «пісочниці» сприяє уникненню зараження шкідливими програмами.
Недоліки:
– Немає інтегрованого механізму читання RSS-канали.
– Аскетичний дизайн подобається не кожному.
– Відправляє дані про перегляді сторінок в сервіс статистики Google
оф сайт

Браузери на основі Internet Explorer
А зустрічаються і такі.
БраузерыSlimbrowser
Досить функціональний браузер. Швидкість роботи, незважаючи на позиціонування браузера саме як швидкого і легкого, залишає бажати кращого, в іншому все дуже і дуже навіть на рівні. оф сайт

БраузерыMaxthon
Надзвичайно настроюється браузер, покращений фільтр реклами, вбудований онлайн-сервіс Обраного, покращений RSS-агрегатор, автозаповнення форм, інтелектуальне прискорення, чудові скіни, покращений журнал відвідувань, розширена підтримка проксі, роздільні акаунти користувачів і сніфер файлів. оф сайт

Браузер на основі FireFox, Seamonkey
По суті це не браузер — а цілий набір програм, включаючи поштовий клієнт, IRC клієнт і ряд інших. Як браузер — Mozilla володіє застарілим і незручним (хоча нічого не скажеш — досить симпатичним) інтерфейсом. Присутній модуль для установки тим і розширень. Загалом-то особливої уваги Mozilla не заслуговує, якщо Вам потрібен саме браузер, а ось як комплект можливо комусь і стане в нагоді (саме так він сьогодні і використовується). Заміною і аналогом Firefox він ніколи не стане. оф сайт

Браузери на основі Google Chrome
Трішки неправильна назва, т. к. вони використовують движок Chrominium, який першим почав використовувати Google, тому як тільки чують слово “Хром” думають про гуглі (якщо це не задроти хіміки).

Після Google вийшов слідом браузер від Yandex –
Браузеры
(який зараз до речі “повзроселел” і став більш краще ніж в ті часи
Браузеры
),
потім гонку перехопив Rambler зі своїм Nichrome
Браузеры
,
ну а слідом підтягнувся Mail зі своїм Інтернет браузером
Браузеры
,
Та ще й який то
Браузеры
CoolNovo до них приєднався .
Не знаю хто у кого що сплагіатив. Всі ці браузери відрізняються високою швидкістю завантаження і мінімальним дизайном , плюс зі своїми пляшками від виробників.
(я б не радив їх ставити).

Браузери на основі Chrominium на які я б Вам радив звернути увагу – це:
Браузеры SRWare Iron На відміну від свого “побратима” Google Chrome, НЕ відсилає дані про активність користувача розробникам. SRWare Iron нікуди, ніколи й нічого не відправляє! Крім цього він включає більш нові версії движка для обробки сторінок і javascript, вбудований блокувальник реклами, а також має можливість легкого налаштування User-Agent (файл UA.ini). В іншому ж SRWare Iron нічим не відрізняється від Google Chrome. оф сайт
І Браузеры Comodo Dragon . оф сайт . Нічого особливо про нього не напишу, але коли він мені сподобався.
Всім хороші і сам ними користуюся.

Якщо хочете, можете подивитися їх порівняльні характеристики у Вікіпедії, правда інформація там застаріла.

Браузерів зараз дуже багато і часто просто губишся перед вибором якою ж поставити.
Особисто я для себе встановив Мозілу, Оперу, Ирон і Драгона.