Визначаємо оперативну память ноутбука

467

Дізнатися про те, яка саме варто оперативна пам’ять на ноутбуці можна, звичайно ж, просто знявши задню кришку і прочитавши інформацію безпосередньо на деталі. Але такий варіант не завжди актуальне і вкрай незручний. Для визначення оперативної пам’яті на ноутбуці можна скачати програму Aida64. Утиліта безкоштовна та доступна до скачування на різних сайтах.

Після установки утиліти натискаємо на відповідний ярлик і запускаємо її. Перед вами відкриється вікно, розділене на два поля. У його центральній частині натискаємо на іконку «Системна плата».


Зліва вибираємо вкладку «Системна плата».
Определяем оперативную память ноутбука

У вікні з’явиться список всіх параметрів оперативної пам’яті. Щоб дізнатися скільки слотів пам’яті задіяно на даний момент, необхідно зліва вибрати вкладку «SPD».
Определяем оперативную память ноутбука

Для того, щоб дізнатися максимально можливий об’єм оперативної пам’яті, переходимо ще на одну вкладку нижче і вибираємо «Чіпсет». В описі пристроїв вибираємо «Північний міст», а в полі його властивості.
Определяем оперативную память ноутбука

Якщо ви хочете перевірити, скільки слотів оперативки є на материнській платі, потрібно в полі вибрати параметри «Роз’єм пам’яті».
Определяем оперативную память ноутбука

Якщо ви захочете збільшити оперативну пам’ять на ноутбуці, необхідно врахувати, що для 32-х розрядних Операційних систем максимально можливий об’єм пам’яті не може перевищувати 3.2 Гб. Якщо ж показник значно більше, варто перейти на 64-х розрядну операційну систему.