Скріншот. Що це таке і як його зробити?

1380

Що таке скріншот (скрін)?

Це те, чим наповнені мої статті на сайті, а саме – картинки для Робочого столу, вікон утиліт, програм, браузерів, контекстного меню та інше…
Якщо виражатися ще простіше, то це просто знімок екрану.
І зовсім не обов’язково щоб на скріншоті був присутній Робочий стіл, можна навіть зробити скріншот з улюбленої гри або окремого шматочка сторінки з інтернету.
Це вже як Вам заманеться.

Для чого потрібен скріншот?
Основне призначення скрінів – ділитися. Ви можете похвалитися перед одним скріном з рахунком в грі, показати який у Вас захаращений стіл, вказати куди потрібно натискати в програмі, показати як у Вас працює та чи інша утиліта/програма/ігри і т. п.
Так само ними діляться, прикріплюючи на всілякі форуми, сайти, чати, статті – в загальному скрізь в інтернеті, де можна прикріплювати картинку. Електронна пошта не є винятком.
Деякі роблять скріни для себе, щоб потім подивитися і згадати який, наприклад, була встановлена тема на комп’ютері.
Загалом сенс думаю зрозумілий.

Як зробити скріншот?
Простий спосіб без допомоги сторонніх утиліт.


Стандартними засобами windows це зробити досить легко.
Для цього на будь-якій клавіатурі присутня спеціальна кнопка PrtSc. Це скорочене від Print Screen і т. до. у мене на ноутбуці мало місця для букв на клавішах – назву скоротили. Тому не дивуйтеся якщо не знайдете в себе на клавіатурі кнопку саме з такими буквами. Шукайте інше скорочення, залежить від ширини кнопки.

Де знаходиться кнопка для зняття скріншота? – шукайте в кінці функціональних клавіш (після F12). Між текстовим і цифровим блоками. Розташування клавіші для зняття скріншотів прямо залежить від клавіатури, але закономірність для неї є – знаходиться праворуч угорі сподіваюся я Вас не заплутав.

Отже, після того, як Ви розібралися де знаходиться ця кнопка для скрінів, потрібно натиснути на неї. Не важливо один раз або 100500 – все одно знімок екрану збережеться в буфер пам’яті. Але для вірності рекомендую натиснути пару раз, а то може виявитися що слабо натиснули.

Пам’ятайте:
Натисканням кнопки Print Screen Ви зберігаєте саме знімок всього екрана, який в даний момент активний.

Тобто якщо Ви тепер натиснете цю кнопку, то в буфері буде міститися картинка з зображенням Вашого браузера, з відкритою вкладкою на сторінку зі статтею на сайті vindavoz.ru .

Тепер, після того, як Ви натиснули цю кнопку і зберегли скріншот в буфер, Вам треба його звідти витягти. Для цього треба скористатися будь-яким редактором зображень або навіть продуктом Microsoft office – Excel або Word.
Але все ж, найчастіше користуються старим добрим стандартним редактором, встановленим у Windows – Paint. Який знаходиться по дорозі:
Пуск – Всі програми – Стандартні – Paint

Запускаємо і вставляємо або поєднанням клавіш ctrl+v, або кліком по іконці Вставити в лівому верхньому кутку
как сделать скриншот

Потім зберігаємо як звичайний документ: Файл – Зберегти або Зберегти як…
как сохранить скриншот, где находитсяяк зберегти скріншот, де знаходиться

Ось виходячи з цього, хочу відразу відповісти на питання – де зберігаються скріншоти? Логічно здогадатися що скріншоти зберігаються там, куди Ви їх самі і зберегли.
Найчастіше скріншоти знаходяться в папках по-замовчуванню: Мої зображення, Мої документи, Завантаження і Робочий стіл. Тому якщо Ви втратили скріншоти, то шукати їх потрібно саме там (якщо Ви не пам’ятаєте куди зберігали самі).
До речі, дізнатися де лежать скріншоти можна просто запустивши Paint і спробувати зберегти файл – Ви побачите куди за замовчуванням буде зберігати скріншот програма, а отже цілком ймовірно, що й інші скріни там знаходяться.

Як зробити скріншот?
Програми для зняття скріншотів


Зрозуміло така корисна функція, як зняття скріншотів, не могла пройти непоміченою повз розробників ПО. І тепер існує досить багато програм для цієї мети.
Дані програми зрозуміло вміють не тільки робити скріншот екрану, але і купу інших речей, які роблять роботу зі зняття скріншотів більш зручною і легкою.
Вони стануть в нагоді насамперед тим. кому мало стандартних функцій, що надаються windows, а потрібно більше. Або просто не хочеться кожен раз сидіти і вирізати весь скріншот монітора ноутбука, наприклад, заради одного маленького віконця посередині (ну не хочеться щоб зайві дані потрапили в кадр).
Я Вам не буду описувати кожну утиліту, опишу лише одну, яку відібрав з багатьох і сподіваюся вона Вам сподобається так само як і мені.

Краща безкоштовна програма для зняття скріншотів – PicPick.
Це диво-комбайн містить у собі скріншотер і редактор (та ще й російською!). І обидва вони гідні похвали. Хоча тут я трохи перебільшив щодо редактора – він такий же як і в Paint – хоча з іншого боку це навіть добре. Нічого зайвого і “зумного” – всі самі потрібні і прості речі:
программа для снятия скриншотовпрограма для зняття скріншотів

а ось скріншоти дозволяє знімати відмінні і зрозуміло не просто екран.
Можливості програми для зняття скріншотів:

 • Весь екран (аналог звичайного зняття скріншота).
 • Елемент вікна (можете зробити тільки певний шматочок, наприклад адресний рядок браузера або панель завдань або активне вікно властивостей програми і т. п. Що не дозволяє обробляти зображення після зняття скріншота).
 • Вікно з прокруткою (дуже зручне рішення, що дозволяє знімати весь екран, навіть якщо Ви знаходитесь на сайті, сторінки якого потрібно прокручувати вгору або вниз. Програма зробить зображення всієї сторінки, а не тільки вибраного екрана).
 • Виділена область (прямокутна область, яку виділяєте самі).
 • Фіксована область (область, розміри якої в пікселях Ви спочатку вказуєте самі).
 • Довільна область (малюєте будь область, хоч квіточку, потім робиться скріншот цього неподобства творіння).
  программа для снятия скриншотов

  программа для снятия скриншотов

  Зрозуміло можна налаштувати будь-які клавіші для кожного зняття скріншота.

  Крім цього так само вміє: підбирати колір під курсором, збільшує вікно під курсором, лінійка, кутомір, грифельна дошка (щоб малювати прямо на екрані, а потім вже зберегти скріншот) і ще всякі примочки. Особисто я вважаю їх непотрібними, тому не користуюся.

  Скачати безкоштовно програму для зняття скріншотів (російську і безкоштовну) завжди свіжу і нову версію можна за посиланням з офіційного сайту.

  Так, може зі мною хтось і не погодитися, і скаже що існують програми і краще неї.
  От тільки я грунтувався на:

  1. Безоплатність
  2. Русифікований інтерфейс
  3. Тямущість (простота)
  4. Функціональність

  І мало які офіційні збірки можуть все це відразу (кряки, руссификаторы та інше я не обговорюю на сайті).

  Ну ось і все, тепер у Вас не повинно залишатися питань з приводу зняття скріншотів.