Все про драйвери

440

Що таке і навіщо потрібні драйвера?
Драйвер є свого роду мостом, між системою та апаратною частиною комп’ютера. З його допомогою Операційній Системі вказується все те, що підключено до комп’ютера і як з цим взаємодіяти.
Драйвер – це не фізичний пристрій, його не можна “помацати”. Це програма, що містить у собі файли, за допомогою яких система зможе взаємодіяти з пристроями.
Коли Ви тільки встановили windows на новий ПК, ОС нічого не знає про зовнішні пристрої комп’ютера, тому її потрібно “познайомити” з ними за допомогою драйверів.
Деякі версії Windows вже має в собі встановлені драйвера. Зазвичай це мінімум – для роботи зі звуком, відео, мережею, блютузом, мишею, клавіатурою і т. п.
Не можна сказати що без драйверів і відразу після установки ОС Ви не зможете працювати з комп’ютером. У Вас буде звук і відео, але це стандартні налаштування і Ви не зможете повноцінно скористатися усіма “принадами” підключених пристроїв, поки не встановите їх драйвери.
Це відноситься не тільки у нової ОС на комп’ютері, драйвера потрібно встановлювати і до інших нових пристроїв, які будите підключати надалі.
Драйвера потрібні практично на все обладнання, яке підключено чи буде підключатися до комп’ютера: звукова карта, відеокарта, веб камера, принтер, миші і клавіатури з додатковими клавішами, різні джойстики і т. д.
Наприклад якщо Ви не встановили драйвера для своєї навороченою звукової карти, Ви не зможете повноцінно насолоджуватися звуком з колонок. Або ж без встановлених драйверів на відеокарту, у Вас будуть проблеми з графікою. Ну а без драйверів на принтери, ксерокси, сканери, веб-камери та ін. вони не будуть працювати і система їх не побачить, хоч вони і будуть підключені.
Так, може Ви і побачите в правому нижньому кутку, що система знайшла, наприклад, принтер, але при спробі щось роздрукувати нічого не вийде.

Де знаходяться і розташовані драйвера windows?
Знайти драйвер можна в {буква_системного_диска}:\WINDOWS\SYSTM32\. Вони часто не мають лише одного файлу. Вони розкидані по цій папці і мають розширення: *.sys, *.dll, *.vxt , *.drv і *.inf (містить відомості про встановлення).

Як дізнатися, які встановлені драйвера?
Заходимо в Диспетчер пристроїв. Клікаємо ПКМ з Мого комп’ютера і вибираємо Властивості. Далі шукаємо його там.
як дізнатися які встановлені драйвера

Або можна скористатися програмою Speccy.

Як встановити драйвер?
Зазвичай, в комплекті з пристроєм йди комп’ютером, завжди присутні диски, на яких знаходяться установчі драйвера. В цьому разі потрібно лише запустити диск і слідувати інструкціям.
Якщо автоматична установка не почалася, то потрібно Відкрити диск через Мій комп’ютер, знайти і запустити там файл setup.exe.
Якщо ж дисків немає, то потрібно шукати в інтернеті, наприклад на таких відомих сайтах як цей і цей.
При підключенні нового пристрою в Диспетчері пристроїв навпроти нього буде стояти жовтий знак запитання. В цьому випадку натисніть ПКМ на рядку і вказуємо шлях до диска або файлу з драйверами.

Як відкотити і видалити драйвер.
У Диспетчері Пристроїв клацаємо ПКМ по потрібної рядку і вибираємо Властивості. Далі вказано на скріні:
как удалить и откатить драйверяк видалити драйвер відкотити