Огляд röki

71

У 1990-х серед комп’ютерних гравців в снд були популярні “квести”, що розповідають інтерактивну історію через розповідь і дослідження світу. Невід’ємним елементом даних проектів було рішення головоломок і завдань, що вимагають розумових зусиль. Мало хто знає, що офіційно такого жанру не існувало. На заході подібні проекти називалися “пригодницькими”, завдяки першій грі жанру — colossal cave adventure .

З розвитком технологій багато двомірні серії пішли в небуття. Пригодницькі ігри схрестили з бойовиками , на світ з’явилися нові франшизи типу tomb raider , і жанр, що називається, переродився. А як же квести? на жаль, але пригод з механікою point’n’click зараз виходять одиниці.

Невелика студія polygon treehouse , заснована в кембриджі двома вихідцями з guerrilla games , вирішила згадати минуле і зайнялася створенням гідної спадкоємиці monkey island , day of the tentacle і grim fandango . За словами авторів, röki являє собою сучасне переосмислення класичних квестів, в які шанувальники любили грати в дитинстві. У своєму творінні розробники хотіли втілити характерну для жанру атмосферу і дух, але при цьому поставити їх на рейки сучасного ігрового процесу.

Röki швидко завоювала визнання критиків, увійшовши в число номінантів премії the game awards в категорії «кращий дебют», а також премії bafta games awards в категоріях «кращий дебют» і «краща британська гра». Продукт англійців також привернув увагу гравців steam, де користувацька оцінка röki становить 92% або «дуже позитивно».

28 жовтня відбувся вихід квесту на ps5 , і сьогоднішній міні-огляд буде присвячений цій версії. Вступ röki включає в себе атрибути переважної більшості перших проектів незалежних команд: простенька графіка, елементарний геймплей, не сама вражаюча зав’язка. Дівчинка туве повертається з прогулянки разом з молодшим братом. Ларс-великий непосида і фантазер, він вигадує невідомих монстрів, а також не проти пограти в хованки або сніжки. Хлопчик противиться продовжувати шлях без улюбленої іграшки, яка порвалася, але після лагодження швидко про неї забуває і перемикається на інші справи.

Туве і ларс живуть в лісовій хатині з батьком, їх мати померла при обставинах, які дівчинка воліє не згадувати. На ніч туве читає казку невгамовному братові і швидко засинає:

Світом правили чотири велетні, які контролювали кожне з пір року. Перший йотун у формі вовка керував навесні, олень приходив влітку, а ведмідь — восени. Єдиній дівчині дісталася роль ворони і відповідно зима. Одного разу у володіння велетнів забрів чоловік, в якого закохалася богиня рерка, це призвело до народження сина і сварці з родичами. Останні не прийняли дитину, яка була наполовину людиною, наполовину монстром, і вигнали сестру, заточивши її в холодному вимірі вічної мерзлоти. Йотуни витратили всі сили на відкриття порталу, а рерка — все своє життя на спроби його відкрити і виправити ситуацію.

Раптово сон туве порушує брат, і історія починає розвиватися стрімко. Ларса викрадає невідоме чудовисько, і дівчинка відправляється його рятувати. Зав’язка чимось нагадує» снігову королеву ” андерсена, а пригода — інші популярні дитячі казки. У своїх мандрах туве зустрічає чимало цікавих істот. Моторошні мешканці світу röki взяті прямо зі скандинавського фольклору, проте на відміну від першоджерела перемогти їх грубою силою не вийде. Тендітній дівчинці залишається тільки задобрити тролів та інших страшних створінь, щоб, подружившись з туве, вони надали їй допомогу.