У російському модулі мкс» зірка ” з’явився дим і запах гару

128

На міжнародній космічній станції спрацювала аварійна сигналізація. Датчики станції зафіксували дим, а екіпаж поскаржився на запах горілого пластику. Причиною став інцидент в російському модулі» зірка«, пише риа»новости”.

Джерело: european space agency

Космонавт олег новицький розповів, що аварійна система «зірки» зареєструвала наявність шкідливих речовин через що спрацювала сигналізація. За словами астронавта тома песке (thomas pesquet), запах гару відчувався навіть в американському сегменті станції. “роскосмос” заявив, що причиною став збій при автоматичній підзарядці акумулятора, але причини того, що сталося не уточнюються. Ніяких загорянь також не виявлено.

” для усунення можливого задимлення екіпажем був включений агрегатний фільтр очищення атмосфери-засіб бортового очищення повітря. Після очищення атмосфери екіпаж експедиції мкс – 65 продовжив режим нічного відпочинку», — заявили в «роскосмосі». Зараз всі системи працюють в штатному режимі.

Інцидент ніяк не вплине на подальшу роботу російських космонавтів. Екіпаж продовжить підготовку до чергового виходу у відкритий космос, який призначений на 9 вересня.

Нагадаємо, що раніше в корпусі модуля «зірка» виявили кілька тріщин через які була порушена герметичність станції і знижувався тиск повітря. Пізніше їх заклали герметиком. Крім цього виявлені некрізні тріщини в модулі»зоря”.