Експлуатація і ручна зміна DNS серверів

  250

  , czyli System Nazw Domenowych (Domain Name System), to system który przekształca wpisywaną w przeglądarkę nazwę domeny na адресу IP komputera, pod którym domena jest dostępna. DNS або система доменних імен – це система, яка перетворює ім’я домену, введене в браузері, в IP-адресу комп’ютера, під яким домен доступний. Для нас, користувачів, доменне ім’я зручно і легко запам’ятовується. Однак кожен домен знаходиться на сервері, який є комп’ютером з певним IP-адресою. Доменне ім’я, введене в браузері, не розпізнається комп’ютерами та має бути перетворено в IP-адреса, що використовується серверами / маршрутизаторами. Це робиться спеціальними DNS-серверами, які є посередниками між нашим браузером і сервером домену.

  Робота DNS
  Після введення доменного імені в браузері комп’ютер надсилає запит на DNS-сервер інтернет-провайдера для отримання IP-адреси веб-сайту. Якщо сервер має його, він відправляє його нам у відповідь. Якщо він не знає, він відправляє запит на ієрархічно більш високий сервер, який потім відправляє його нам.
  DNS – це деревоподібна ієрархічна система. На самому верху знаходяться 13 основних серверів, називаються кореневими DNS, які є основою Інтернету. Зазвичай вони містять лише посилання на DNS-сервери, що відповідають за окремі домени = кожен тип домену (наприклад, .eu, .com) має свій власний DNS-сервер.
  Найдовша дорога виглядає так:

 • наш комп’ютер >>> провайдер DNS сервер
 • DNS-сервер провайдера >>> один з 13 кореневих DNS-серверів
 • один з 13 кореневих DNS-серверів >>> DNS-сервер провайдера
 • DNS-сервер провайдера >>> DNS-сервер домену верхнього рівня
 • DNS-сервер домену верхнього рівня >>> DNS-сервер провайдера
 • DNS-сервер провайдера >>> сайт DNS-сервер
 • DNS-сервер сайту >>> DNS-сервер провайдера
 • DNS-сервер постачальника >>> наш комп’ютер
 • наш комп’ютер >>> сервер сайту
 • Кількість запитів може закінчуватися у кожній з 9 точок, якщо розглянутий сервер знає IP-адресу.
  На етапі 1 введіть ім’я сайту в браузер, а на етапі 9 браузер підключається до сайту, використовуючи отриманий IP-адресу сервера.

  Розповсюдження (оновлення) DNS-адрес
  Якщо сайт створюється або переміщується на інший хостинг, IP-адресу сервера, на якому він буде «змінений», буде змінено. Новий адресу сервера повинен «поширюватися» по Інтернету, щоб кожен міг користуватися сайтом. Цей процес називається розповсюдженням / оновленням DNS.
  Час, після якого всі сервери будуть використовувати новий адресу, відрізняється і може займати від декількох годин до декількох днів (особисто я чекав до 60 годин). Як правило, новостворений сайт доступний швидше, ніж сайт, перенесений на інший хостинг. Такі відмінності у часі означають, що деякі мають доступ до нового адресою, а інші – до старого.
  Причиною цього є час, коли сервер оновлює свої адреси. Один оновлюється частіше, інший рідше. Цей процес призначений для оптимізації роботи серверів, тому адреси зберігаються в кеші. Поки пам’ять не оновиться, сервер відправить нам старий IP-адресу старого хостингу. Таким чином, ми не зможемо отримати доступ до нашого сайту через браузер.

  Усунення неполадок DNS

  Симптоми проблем з DNS-серверами:

  • веб-браузери не відображаються у веб-браузерах, в той час як інші програми, що використовують мережу, такі як месенджер, FTP-клієнт, працюють нормально
  • жоден сайт не відображається, з повідомленням в браузері «сервер не знайдений» (Opera)