Глава мобільного підрозділу samsung двічі відвідував сша, щоб попросити більше чіпів

9

Як повідомляє видання the elec, керівник samsung mobile ті ем ро (tm roh) цього року двічі їздив до сша, щоб зустрітися з великими виробниками цифрових компонентів і домовитися про додаткові поставки чіпів, необхідних для виробництва смартфонів.

Theelec.net

Ро попросив великих партнерів поставити samsung більше чіпів, але за словами джерел, отримав відмову. Першу поїздку він здійснив у березні, а другу в липні цього року. Постачальник чіпів, назву якого джерела не називають, відповів президенту samsung, що хотів би наростити обсяги поставок чіпів, але не може зробити цього в поточних умовах. Під час липневої поїздки ро супроводжував віце-президент samsung mobile, який курирує закупівлі компонентів. Тоді ро залишив його в сша, наказавши повернутися в південну корею, тільки коли він вирішить проблему з поставками. За словами джерел, глава samsung mobile також зробив старшому віце-президенту, який очолює відділ закупівлі компонентів, «різке зауваження”. Віце-президент, який залишився в сша, повернувся в південну корею тільки через три місяці. Представник samsung сказав, що поїздки не були повністю безрезультатними, і призвели до того, що samsung змогла забезпечити певний обсяг продажів. Проте, нездатність ро забезпечити необхідні поставки мікросхем показує серйозність глобального дефіциту чіпів.

Дефіцит напівпровідників у третьому кварталі негативно позначився на виробництві смартфонів. Очікується, що такий стан речей збережеться і в четвертому кварталі. За словами джерел, невдача ро також свідчить про ослаблення купівельної спроможності samsung в глобальному ланцюжку поставок. За їхніми словами, великі клієнти, такі як samsung, зазвичай отримують важливі компоненти першими, і ця відмова була досить незвичайним явищем.

Збільшення залежності samsung від odm-виробників з китаю також було однією з причин цього ослаблення, оскільки ці компанії закуповують компоненти самостійно, що скорочує загальні закупівлі компонентів південнокорейською компанією. На odm-виробників в даний час припадає близько 20% виробництва смартфонів samsung.

Очікується, що в цьому році samsung поставить від 260 до 270 мільйонів одиниць смартфонів, у порівнянні з попередньою оцінкою в 300 мільйонів одиниць, через дефіцит чіпів і зупинок виробництва у в’єтнамі через пандемію covid-19. При цьому на флагманські смартфони galaxy s доведеться лише 30 мільйонів одиниць, а поставки складних galaxy z fold3 і z flip3 сумарно не перевищать 7 мільйонів одиниць.