Nvidia представила нейромережа GauGAN, здатну грубий начерк перетворювати в фотореалістичний пейзаж

288

Дослідницький відділ компанії Nvidia на конференції GTC 2019 продемонструвала програму GauGAN – інноваційне рішення на базі нейромереж, яка значно спрощує роботу дизайнерам і художникам. Більше немає необхідності власноручно вимальовувати фотореалістичні пейзажі, адже технологія Nvidia здатне лише кілька неакуратних штрихів перетворити практично не відрізнити від реальності зображення.

Технологія названа на честь французького постімпресіоніста Поля Гогена і більше всього схожа на Paint нового покоління. Від користувача потрібно мінімум зусиль – вибрати в меню варіанти того, що він хоче зобразити на малюнку (на даний момент доступно двадцять опцій: від неба до гравію) намалювати форму об’єкта, вибрати колір і в лічені секунди недоладна заготівля оцифровується в мальовничі пейзажі.

При цьому важливо відзначити, що GauGAN враховує контекст малюнка і якщо користувач, припустимо, намалює біля водойми гору, то на водній поверхні з’явиться реалістичне відображення гори і всього навколишнього простору. Ще більше спрощує роботу з редактором наявність декількох настроюються змін, з допомогою яких можна в кілька кліків суттєво змінити картину. Наприклад, змінити в програмі час доби або зовсім сезон, з-за чого трава покриється снігом, дерева втратять листя, а хмари на небі придбають звичний для зимової пори свинцевий відтінок.

Інтелектуальне добудовування пейзажу в GauGAN можливо завдяки застосуванню генеративно-змагальних нейростей і послідовного навчання програми на основі більш 1 мільйона фотографій, отриманих з фотохостингу Flickr.

За визнанням співробітників Nvidia розробка GauGAN ведеться заради можливості дати кожній людині відчути себе художником і в теж час стати зручним інструментом в руках фахівців. Можливостями GauGAN можуть скористатися як архітектори, так і дизайнери, розробники ігор та проектів для віртуальної реальності. Функціонал GauGAN, за задумом розробників, повинен значно прискорити розробку та редагування продуктів. Крім того, розробники не виключають, що в подальшій програма навчитися працювати з людьми, машинами, тваринами та іншими об’єктами, адже найголовніша вимога – «згодувати» нейромережі великий пак фотографій з необхідної тематики.

На даний момент не можна GauGAN завантажити у відкритому доступі, так і в Nvidia не готові випускати проект, так як ще потрібен час для полірування технології. Але вже зараз всі відвідувачі конференції GTC 2019 в Каліфорнії можуть спробувати демоверсію GauGAN.

Джерело: http://softkb.com.ua/