Віртуалізація з Windows Virtual PC та режиму Windows XP

  279

  Windows Virtual PC – це нова версія Virtual PC 2007 , яку ми можемо використовувати тільки в Windows 7 (підтримує всі її версії). Microsoft в цій версії додала, серед іншого, можливість підключення USB-накопичувачів і інтегрувала так звані Режим Windows XP, який дозволяє запускати віртуальні програми, сумісні з Windows 7 в більш старих версіях Windows XP, безпосередньо з робочого столу головного комп’ютера.

  Windows Virtual PC опис, інструкція, навчальний посібник, як використовувати

  Для використання програми нам знадобляться наступні файли:

  • Windows Virtual PC (оновлення KB958559)
  • Оновлення KB977206
  • Режим Windows XP

  Після завантаження всіх додатків приступаємо до установки. Служба Windows Update повинна бути включена під час установки. Установка типова і ні у кого не повинна викликати проблем. Програма встановлюється як оновлення системи, а не як звичайна програма. Якщо ми хочемо видалити його, ми відкриваємо Панель управління >>> Видалення програм >>> Перегляд інстальованих оновлень >>> Ми шукаємо Windows Virtual PC (KB958559) >>> Видалення.

  Ми встановлюємо оновлення KB977206 тільки на комп’ютери з процесором, який не підтримує апаратну віртуалізацію.

  Ще однією перешкодою може бути те, що на диску встановлена більш стара версія Virtual PC 2007. Потім ми повинні видалити стару версію, інакше ми не запустимо більш нову.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Програму можна запустити з меню Пуск >>> Всі програми >>> Windows Virtual PC. Файли для запуску програми зберігаються в папці

   C: Windowssystem32VMWindow.exe VPCWizard.exe 

  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  У додатку немає основного вікна, як в старому виданні. Він інтегрується з Windows Explorer, додаючи свої записи у верхній панелі: «Створити віртуальну машину» для створення нової машини і «Налаштування» з можливістю зміни конфігурації існуючої машини. Папка за замовчуванням, в якій зберігаються файли конфігурації віртуальної машини:

   C: обліковий запис користувача Віртуальні машини 

  Створення віртуальних машин

  Щоб створити нову машину, виберіть «Створити віртуальну машину» у верхній панелі. Запуститься майстер, де в першому вікні ми вказуємо ім’я і місце розташування:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Ми встановлюємо обсяг оперативної пам’яті, яку буде використовувати віртуальна машина:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Віртуальний жорсткий диск – ми створюємо новий або вказуємо на існуючий. Крім того, у нас є розширений варіант, де ми можемо створити динамічно розширений диск з фіксованим розміром або диференціальний диск (опис нижче).
  Скасування дисків – це функція, яка дозволяє зберігати зміни на віртуальній машині в окремому файлі скасування дисків, який можна використовувати для скасування змін.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Установка і використання системи

  Створивши віртуальну машину, виберіть файл конфігурації і у верхній панелі натисніть «Відкрити» або просто двічі клацніть по ній.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Машина запуститься і відобразить повідомлення про відсутність операційної системи і помилка завантаження:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  З меню Сервіс >>> Настройки. У розділі DVD-привід ми вказуємо фізичний привід зі вставленим настановним носієм або вказуємо образ ISO. Перезавантажте машину, натиснувши Ctrl + Alt + Del в верхній панелі вікна машини.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Ми встановлюємо Windows XP , Windows Vista / 7 стандартним способом.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Після установки в гостьовій системі ми встановлюємо спеціальну надбудову, яка полегшує використання віртуальних машин і містить кілька драйверів, що підвищують продуктивність. Вибираємо меню Інструменти >>> Встановити компоненти інтеграції. Після установки курсор миші буде автоматично звільнено, дозвіл екрану зміниться автоматично, якщо ми змінимо розмір вікна, ми зможемо використовувати пристрої USB, копіювати текстові дані в обох напрямках і використовувати функцію інтеграції. Надбудова працює не у всіх версіях Windows, про що ми будемо повідомлено, якщо буде виявлена непідтримувана версія. Ви повинні застосувати пароль до вашого облікового запису, щоб скористатися перевагами доповнення.
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  І ми помістили систему на віртуальну машину. Як ви можете бачити на скріншоті, я зміг встановити Windows XP SP2. Однак я повинен зазначити, що надбудова компонентів інтеграції не повністю підтримує цю систему: функція інтеграції не працює, наприклад, загальний доступ до дисків хоста з віртуальною машиною, тому ви не можете обмінюватися файлами між системами.

  Функцію інтеграції можна включити / вимкнути меню Сервіс >>> Увімкнути / вимкнути функції інтеграції. Потрібно застосувати пароль до облікового запису.

  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Модифікація машини

  Заходимо в папку, в якій зберігається конфігурація віртуальних машин (C: User Virtual User Name). Вибираємо машину і натискаємо на налаштування (опція також доступна з контекстного меню). З’явиться вікно з настройками машини:

  • Ім’я – ім’я віртуальної машини
  • Пам’ять – ми виділяємо обсяг оперативної пам’яті, яку може використовувати віртуальна машина
  • Жорсткий диск – ми можемо створити новий або змінити існуючий: стиснення, динамічне перетворення в постійне або диференціальне об’єднання.
  • Скасувати диски – функція збереження внесених змін в окремий файл скасування (.vud), еквівалентний диску Undo в Virtual PC 2007 і працює так само. Ми також можемо застосувати зміни (інтегрувати з файлом основного диска) або скасувати їх.
  • DVD-привід – ми визначаємо доступ гостьовий машини до фізичного диска або монтуємо образ ISO
  • COM1 / 2 – доступ до послідовним портам
  • Мережа – мережеві настройки. Ми можемо додати до 4 мережевих карт або повністю відключити апарат від мережі.
  • Інтеграційні функції – функція, що дозволяє зробити пристрої та диски хост-машини доступними для гостьової машини. При виборі дисків віртуальна машина ділить вибрані диски з хост-машиною, що дозволяє зручно обмінюватися файлами між системами. Ця опція замінює загальні каталоги.
  • клавіатура
  • Облікові дані для входу – якщо ви включили запуск функції інтеграції під час запуску комп’ютера з’явиться вікно, в якому можна ввести ім’я користувача і пароль користувача віртуальної системи, які можна зберегти для автоматичного входу в систему. Тут ми можемо видалити збережені облікові дані.
  • Автоматична публікація – особливість полягає в тому, що після установки програми у віртуальній системі автоматично додається ярлик для його запуску в меню «Пуск» Windows 7: Пуск >>> Windows Virtual PC >>> Додатки Windows XP. Запуск такого додатки запускає машину з віртуальною системою Windows у фоновому режимі і відображає тільки вікно цієї програми, без запуску повного робочого столу. Для забезпечення функції RemoteApp потрібна установка віртуального оновлення: для XP , для Vista
  • Завершення роботи – дія під час вимикання системи: Hibernate, Shutdown, Shutdown (відключення живлення). Крім того, коли у нас включений Undo Drive, з’являється опція Відключити і скасувати зміни

  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Файли створені

  Після створення віртуальної машини у обраному місці створюються ті ж файли, що і у випадку Virtual PC 2007. Нові являють собою додаткові файли .vmcx (C: ім’я користувача, ім’я користувача, віртуальні машини), які містять тільки базову конфігурацію і посилаються на основні файли .vmc.

  Стиснення диска
  В меню «Інструменти» на занедбаному комп’ютері >>> Настройки >>> Дисковод DVD >>> вкажіть ISO-образ з папки C: Program FilesWindows Virtual PCIntegration ComponentsPrecompact.iso.
  Примітка. Не використовуйте Precompactor на диференціальному диску. Цей інструмент призначений для використання тільки з динамічними дисками.

  Тепер вводимо налаштування комп’ютера >>> Жорсткий диск >>> Змінити >>> виберіть Компактний віртуальний жорсткий диск. Ми також можемо стиснути диференціальний диск після підтвердження повідомлення UAC.

  Диференціальні диски
  Як і в Virtual PC 2007, також у цій версії ви можете використовувати диференціальні диски для зменшення дискового простору. Тому ми створюємо нову машину, налаштовуємо її, а потім видаляємо, залишаючи віртуальний диск, який буде базовим диском (файл не може бути змінений, тому ми застосовуємо атрибут «Тільки для читання» ).
  Зараз ми створюємо нові машини і у вікні додавання віртуального диска вибираємо розширений варіант. У наступному вікні виберіть диференціальний диск, його ім’я та місце зберігання, а також базовий диск.

  Установка режиму Windows XP

  Режим Windows XP базується на тому факті, що у нас встановлена віртуальна система Windows XP, яка дозволяє запускати програми, сумісні з Windows 7. Незважаючи на те, що це віртуальна система, вона має опцію за замовчуванням для запису на всі диски хоста, що полегшує обмін файлами між системами. З точки зору безпеки це не вдале рішення, але мета XP Mode – мати можливість запускати несумісні програми з можливістю зберігати результати їх роботи на фізичному диску. Інтеграція, автоматичний вхід в систему і функція публікації додатків включені за замовчуванням.

  Викачуємо і встановлюємо програму на комп’ютер.
  Потім з меню Пуск >>> Windows Virtual PC >>> Режим Windows XP. Запуститься майстер установки. У першому вікні ми приймаємо ліцензію:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Ми вказуємо місце зберігання і вводимо пароль для облікового запису XPMUser за замовчуванням:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Включення автоматичних оновлень:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Доступ до диска:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Налаштування:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP

  Після налаштування ми встановлюємо програми на віртуальній машині. Щоб використовувати їх на хост-комп’ютері, запустіть їх за допомогою ярликів, створених в меню «Пуск» >>> Windows Virtual PC >>> Програми в режимі Windows XP.

  Запуск ноутбука як віртуального додатка:
  Виртуализация с помощью Windows Virtual PC и режима Windows XP