Як вибрати клавіатуру

684

Яку вибрати клавіатуру для комп’ютера ?
Це питання рідко виникає при купівлі персонального комп’ютера або моноблока, а даремно. Хоча це і не найголовніша частина вашого комп’ютера, але увага їй теж потрібно приділити. Адже саме з-за того, наскільки вона буде зручною, залежить комфортність у роботі. А так само від її вибору залежить чи будуть у Вас болі в суглобах пальців. Зараз в магазинах присутня велика кількість клавіатур всіх можливих форм і забарвлень. Розібратися в цьому різноманітті і вибрати клавіатуру для себе допоможе ця стаття.

Найголовніша відмінність клавіатур на сьогодні – це бездротові та дротові.

Як вибрати бездротову клавіатуру?
Щоб відповісти на це питання, потрібно для початку розібратися в питанні – які бувають бездротові клавіатури?.

Такі клавіатури зручні тим, що проводи не займають зайвого місця. Але за це потрібно платити як ціною, так і зміною батарейок (або їх підзарядкою). Зазвичай хороші бездротові клавіатури йдуть в комплекті зі спеціальним програмним забезпеченням, яке попереджає Вас про те, що скоро закінчиться заряд.
Бездротові клавіатури існують двох типів підключення до комп’ютера:

 • На частоті радіо – дозволяє працювати у великому радіусі. Перешкоди від місця роботи до клавіатури не мають особливого значення. Радіус дії може досягати декількох десятків метрів. Цей тип бездротового зв’язку є найбільш поширеним і зручним.
  як вибрати бездротову лазерну клавіатуру
 • Bluetooth – має ті ж самі переваги, що і на радіочастоті. Відмінністю є лише радіус дії складає приблизно 10 метрів.
  как выбрать беспроводную Bluetooth клавиатуру

  Так само до цього типу можна віднести лазерні клавіатури.
  Пристрій проектує на тверду поверхні віртуальну клавіатуру і підключається за технологією Bluetooth не тільки до комп’ютера, а так само до планшетів і телефонів. Можна налаштувати звук клавіш при друкуванні, чутливість і яскравість. Зарядки вистачає на 2 години безперервної роботи. З недоліків можна відзначити велику кількість помилок, що виникають при друку. Проекцію клавіатури практично не видно в добре освітленому місці, ідеальний варіант досягається в повній темряві.
  До речі, такі клавіатури дають проекцію червоного кольору, від чого очі досить швидко втомлюються.
  как выбрать беспроводную лазерную клавиатуруяк вибрати бездротову лазерну клавіатуру

  Тепер повернемося до основного питання – яку бездротову клавіатуру вибрати?
  Кращим варіантом буде – вибір клави на радіо частоті. Так само, ще краще, коли клавіатура йде в комплекті з мишею. У них використовується один передавач на обидва пристрої, а значить і займає лише один роз’єм.

  как выбрать беспроводную клавиатуру и мышьяк вибрати бездротову клавіатуру і мишу

  Тепер розберемося в більш важкому питанні – Як вибрати дротяний клавіатуру?

  Перш за все, їх відмінність полягає в роз’ємах – це PS/2 і USB.
  Якщо в USB все зрозуміло – усім знайомий роз’єм для підключення всіх USB пристроїв, PS/2 (пі сі навпіл LOL ) – це перевага персональних комп’ютерів.
  PS/2 – роз’єм фіолетового (бузкового) кольору, який знаходиться ззаду системного блоку (зелений використовується для миші).
  разъем пи си пополам PS 2роз’єм пі сі навпіл PS 2

  Якщо вибираєте дротову клавіатуру для персонального комп’ютера, то відразу звертайте увагу саме на PS/2 типу. Цим Ви заощадите на роз’ємі USB (а їх зазвичай не вистачає”, тому що більшість пристроїв використовують саме цей інтерфейс. Хоча можна “розширити” використанням USB-хабів, але це інша історія), а так само підключіть клавіатуру в спеціально розроблений для цього порт.

  На які характеристики варто звернути увагу, при виборі клавіатури?
  Всі клавіатури (за винятком віртуальних) мають ряд характеристик, на основі яких можна вибрати кращу клавіатуру для себе. Зараз я дам Вам рекомендації по вибору доброї клавіатури з цим характеристикам.

  1) Колір російських і англійських букв – краще вибрати, коли кольори різняться, особливо якщо Ви тільки вчитеся друкувати.

  2) Цифровий блок – це той блок, де розташовані цифри як на калькуляторі. Бажано щоб він був присутній і був відділений від клавіш для друку тексту і навігації.

  3) Густота клавіш – під цим я розумію наскільки близько розташовані клавіші відносно один одного. Відстань має бути не занадто велике (щоб Вам не довелося тягнуться до потрібної кнопки) і не дуже маленьким (щоб випадково не натиснути на сусідню кнопку).

  4) Натискання і звук – зверніть увагу на те, як реагує на натискання клавіші. Воно повинно бути пружне, не надто вільне (може виявитися що натиснувши на кнопку, з’явиться буква кілька разів). Найголовніше не туге. щоб пальці потім не втомлювалися і не потрібно було докладати зусилля. Так само прислухайтеся до видаваному звуку, звичайно, це питання смаку, але краще коли вона або зовсім не видає звуків, або коли клацання (клік) ледве чутний. Все одно коли-небудь це набридне або Вам або спящему родичу.

  5) Наявність кнопок Вимикання, Перезавантаження і Сну – часто виробники ставлять, як додаток, ці три клавіши. З одного боку це зручно – одне натискання на клавіатурі і комп’ютер виключився. Але з іншого боку це заважає, особливо коли вони розташовані близько до використовуваних клавіш. І коли одного разу, наприклад, Ви захочете видалити літеру, випадково натиснете на швидку клавішу Вимкнено, то скільки і які слова у Вас промайнуть в голові (а може і вголос) можете самі уявити.

  6) Висота кнопок – бажано, щоб вона була середньою. Занадто високі змушують робити більше зусиль, а занадто низькі часом змушують замислитися “а чи не з’явилася літера кілька разів”. Суджу з власного досвіду.

  7) Габарити або розміри – це заключна основна характеристика за вибором клавіатури. Тут більше залежить від доступного простору на місці роботи. Зрозуміло краще брати середніх розмірів.

  Якого виробника вибрати для клавіатури?
  Безперечними лідерами з виробництва клавіатур для повсякденного користування (будинок, офіс) є: Genius, Dialog, Defender, Sven, Oklick, Rapoo, Microsoft.
  Виробники мультимедійних і ігрових клавіатур: Logitech, A4Tech G-CUBE, GIGABYTE, Jet.A , SteelSeries і Razer (тільки ігрові, найкращі).

  Які бувають клавіатури ?
  Це більше відноситься до форм-фактору клавіатур. Бездротові та дротові це само собою, але форми і у них дуже різноманітні. В принципі так само, як і забарвлення.

  Класична клавіатура
  Ось як виглядає ідеальна проста клавіатура для будинку і офісу. Підходить практично за всіма характеристиками, що описував вище. Хіба що висота кнопок висока, але звикнути можна.
  как выбрать классическую клавиатуруяк вибрати класичну клавіатуру

  Ергономічна клавіатура
  Так само її можуть назвати “клавіатура з підставкою”. Такий, модифікований варіант класичної клавіатури, добре підходить для довго проведення часу за комп’ютером. Зап’ястя знаходяться практично на одному рівні з клавішами і руки не напружуються щоб знаходиться вище.
  как выбрать эргономическую клавиатуруяк вибрати ергономічну клавіатуру

  Розсувна клавіатура
  Складається з двох частин, які не пов’язані один з одним. Ці частини можуть розташовуватися під будь-яким кутом. Зазвичай виходить як різновид ергономічної клави.
  как выбрать раздвижную клавиатуруяк вибрати клавіатуру розсувну

  Ромбічна клавіатура
  Має клавіші, виконані у формі ромбів. Перевага в тому, що пальці займають більш природне положення і при тривалому наборі не так втомлюються. Хоча до неї треба звикнути.
  как выбрать ромбическую клавиатуру

  Складная клавіатура
  З назви зрозуміло що це за клавіатура. Призначається в основному для більш зручного транспортування.
  как выбрать складную клавиатуруяк вибрати складну клавіатуру

  Цифровий блок
  Це свого роду різновид клавіатур, для тих, у кого немає цього блоку в клаві (не прочитали мою статтю або не було в магазині чи ще якийсь варіант). Можна використовувати як окрему клавіатуру, так і підключити до існуючої. Буває як провідний, так і бездротової варіант.
  как выбрать цифровой блок

  Сенсорна клавіатура
  На дворі 2013 рік і поступово сенсорні технології замінюють все більше пристроїв або вбудовуються в них. Одне з таких пристроїв – саме така клава.
  как выбрать сенсорную клавиатуруяк вибрати сенсорну клавіатуру

  Гнучка клавіатура
  Не таке вже й нововведення зараз, з переваг можна відзначити що можна пролити щось і не турбується про те, що клавіатура зламається. Ніякої пилу і сміття під клавішами, а так само можна мити. Про зручне транспортування і згадувати думаю не варто. Деякі моделі забезпечені підсвічуванням.
  как выбрать гибкую клавиатуруяк вибрати гнучку клавіатуру

  Клавіатура з тачпадом
  Варіант якщо потрібно швидко щось клікнути, при цьому не тягнуться до мишки. А може ще для якихось цілей.
  как выбрать клавиатуру с тачпадомяк вибрати клавіатуру з тачпадом

  Мультимедійна клавіатура
  Ідеальний варіант для меломанів. Крім додаткових клавіш для управління музикою, часто має й інші корисні кнопочки. Так само існують варіанти і з підсвічуванням.
  как выбрать мультимедийную клавиатуруяк вибрати мультимедійну клавіатуру

  как выбрать мультимедийную клавиатуруяк вибрати мультимедійну клавіатуру

  как выбрать мультимедийную клавиатуруяк вибрати мультимедійну клавіатуру

  Ігрова клавіатура
  Наостанок залишив найцікавіше. Повне роздолля для ігроманів. Клавіатури для геймерів рясніють всілякими функціями, форм-факторами і додатковими кнопками.
  как выбрать игровую клавиатуруяк вибрати ігрову клавіатуру

  как выбрать игровую клавиатуруяк вибрати ігрову клавіатуру

  как выбрать игровую клавиатуруяк вибрати ігрову клавіатуру

  как выбрать игровую клавиатуруяк вибрати ігрову клавіатуру

  как выбрать игровую клавиатуруяк вибрати ігрову клавіатуру

  Звісно це не всі існуючі клавіатури. Їх дуже велика кількість. Але для ознайомлення достатньо.
  До речі, серед них можна побачити досить цікаві варіанти, наприклад як цей:
  розовая клавиатура для блондинокрожева клавіатура для блондинок

  Тип клавіатур
  Існують 3 основних типи – мембранні, ножиці і механічні. Відрізняються вони тільки в принципі використовуваного механізму для натискання клавіш. З одного боку це ніби одна дрібниця, але одна з найважливіших. Адже від цього принципу залежить те, як Ви будете почувати натискання кнопок. Я не буду надто розписувати всі принципи, а лише коротко дам інформацію.

  Мембранні – основний тип, який найчастіше використовується в дешевих клавіатурах повсюдно. Термін служби – приблизно 1 млн. натискань. За відчуттями як звичайна клавіатура Bignose .Принцип натискання такий:
  Как выбрать клавиатуру

  Ножичний – трохи більш дорогий тип, який найчастіше використовується в ноутбуках. Термін служби – приблизно 5 млн. натискань. Працювали за ноутбуком? Тоді знаєте як вона працює. Принцип трохи складніше:
  Как выбрать клавиатуру

  Механічна – найдорожчий з цієї трійки. Зустрічається найчастіше в геймерських (ігрових) клавіатурах. Термін служби – близько 50 млн. натискань. Всі кнопки видають характерний дзвінке клацання, такого не поплутати Fufu .Принцип можна зрозуміти якщо побачити розібрану кнопку взагалі:
  Как выбрать клавиатуру

  Як своєрідний висновок щодо вибору клавіатури за типом хочеться написати ось що.
  Особисто моя думка, як людини, який на роботі весь час за різними типами клавіатур, а потім вдома до самого сну, на ці самі типи – взагалі без різниці! Ну може це особисто для мене, але все ж я не відчуваю особливої різниці коли працюю по 5 годин в день за мембранної, потім 3 години за ножничной, а потім 4 години на механічною. Просто різні по висоті і все. Для мене це більший критерій, ніж їх тип. Зрозуміло всі вони мають свої характеристики типу довжини ходу клавіш, часу спрацьовування, тактильності та інше, але ці характеристики можна віднести навіть до клавіатур одного типу! Тому якщо у Вас буде кілька різних клавіатур брендів і марок, але одного типу, то все одно Ви будете відчувати по різному кожну.
  Загалом у всіх цих типів є свої плюси і мінуси і орієнтуватися в цьому плані я рекомендую по тому, як Ваші пальці реагують на натискання клавіш. Головне щоб їм було приємно, а якого типу клавіатура – це вже другорядне.

  Ось і все на цьому, сподіваюся ця стаття допоможе і у Вас більше не буде питання Як вибрати клавіатуру і Ви зможете правильно вибрати хорошу.