Російський завод запустить збірку електрокарів: на це виділять 20 млрд рублів

14

Російський завод «автотор», який розташований в калінінграді, в осяжному майбутньому інвестує значні кошти для запуску виробництва електричних автомобілів і компонентів для них — про це офіційно заявили представники мінпромторгу.

” у рамках доповнення до спеціального інвестиційного контракту (спік) «автотор» збільшить інвестиції на 20 мільярдів рублів, і, таким чином, фактичний обсяг витрат на реалізацію зобов’язань по спіку складе 32 мільярдів рублів», — офіційно заявив глава мінпромторгу денис мантуров.

Варто відзначити, що компанія планує випускати автомобілі на електричних силових установках не тільки для російського ринку, але і для експорту в інші країни. На поточний момент в розробці заводу знаходиться відразу три проекти, але представники «автотору» не повідомляють, які саме компанії планують замовити виробництво своїх електрокарів в росії. Швидше за все, мова йде про поточних партнерів заводу — hyundai і kia. Втім, керівництво компанії поки що не готове повідомити точну дату, коли проекти будуть реалізовані — поки що мова йде про застосування отриманих інвестицій.

З іншого боку, в державному відомстві заявили, що перші 200 автомобілів на електричних силових установках від «автотору» очікують в 2023 році, а перші продажі заплановані на серпень 2024 року. Це дуже стислі терміни, особливо якщо враховувати, що 20 мільярдів завод тільки отримав. Крім того, потрібно розуміти, що «автотор» є першим автомобільним концерном в росії, який буде випускати локалізовані електрокари. А ще в міністерстві нагадали, що вже до 2024 року в росії планують випустити як мінімум 25 тисяч електрокарів і встановити дві тисячі зарядних станцій — електрифікація йде повним ходом.