Освоювати китайський ринок електромобілів toyota буде за допомогою платформи byd

40

Що займає друге місце серед виробників тягових акумуляторів на китайському ринку компанія byd свій шлях в автомобільному сегменті починала з копіювання популярного седана toyota corolla, а тому вельми символічно, що японський гігант для зміцнення своїх позицій на ринку кнр звернувся за підтримкою саме до неї. До кінця наступного року toyota представить недорогий електромобіль, що використовує батареї byd типу lfp.

Електромобіль byd qin. Джерело зображення: byd

Про наміри автовиробників стало відомо з подачі агентства reuters. Поки в асортименті toyota, якщо не вважати дебютувала в китаї електричної версії кросовера c-hr, є тільки один “чистокровний” електромобіль-це глобальний кросовер bz4x, який розроблявся спільно з subaru. Як відомо, bz4x вийде на світовий ринок наступного року, але для китайського ринку toyota припасла більш доступний седан на електротязі, який за своїми габаритами буде нагадувати corolla з трохи збільшеним простором для пасажирів заднього ряду. По суті, така компоновка є запорукою успіху на китайському ринку.

За деякими даними, спільна розробка toyota і byd буде оцінена приблизно в $30 000, а запорукою доступності стане використання тягових батарей останньої з марок. У сімействі blade компанія byd пропонує досить компактні lfp-батареї, які можуть розміщуватися в блоці товщиною не більше 10 см, що помітно полегшує завдання компонувальникам.

Повідомляється, що інтерес керівництва toyota до електромобілів і гібридів byd виник більше п’яти років тому, і зразки доставлялися в японію для вивчення. Безумовно, компанії сповідують різні виробничі культури. Китайська сторона, як і всі співвітчизники, безперервно щось покращує в своїх електромобілях протягом усього життєвого циклу, тоді як японський автогігант звик ретельно опрацьовувати конструкцію на етапі інженерної підготовки, а потім виробляти її протягом не менше чотирьох років без особливих змін. Сучасні засоби проектування і математичного моделювання дозволять зблизити обидва підходи, взявши найкраще у кожного з них. Спільний дослідницький центр toyota і byd працює в китаї з минулого року. Дана співпраця дозволить toyota утримати позиції на швидко зростаючому китайському ринку, не втрачаючи дорогоцінного часу на розробку власних базових рішень.