Налаштувати параметри конфіденційності Windows 10

518

Вже ні для кого не секрет, що Windows 10 збирає дані про використання системи і передає їх в Microsoft. Корпорація відкрито про це заявила в мережі відразу ж почався галас (досі не згасла) навколо цього.

У цій статті я не буду підтримувати ту чи іншу сторону, а лише покажу як можна налаштувати параметри конфіденційності Windows 10, тим самим відключивши збір даних. Описані дії хороші тим, що налаштування проводяться без сторонніх утиліт і не потрібно нічого завантажувати, а це в свою чергу може захистити від установки небажаного програмного забезпечення і Ви не зламаєте свою систему шляхом редагування реєстру, скриптів, файлів або тими ж самими програмами.

Отже, почнемо відключати збір даних (стеження) в Windows 10.

Першим ділом налаштовуємо Wi-Fi.
Переходимо по шляху Параметри -> Мережа і Інтернет -> Wi-Fi -> Управління параметрами мережі Wi-Fi і бачимо тут “Контроль Wi-Fi”. З одного боку хороша штука. Детальніше можна почитати за посиланням Питання та відповіді про Контроль Wi-Fi


Відключаємо що не подобається.

Далі можна налаштувати “Захисник Windows”.
Це вбудований антивірус. Його можна налаштувати для того, щоб він не відправляв зразки шкідливих програм (на його думку) і відключити хмарну захист.
Знаходиться він по дорозі Параметри -> Оновлення і безпека -> Захисник Windows
Настроить параметры конфиденциальности в Windows 10

Тут же можна налаштувати “Оновлення з декількох місць” (Параметри -> Оновлення і безпека -> Центр оновлення Windows -> Додаткові параметри -> Виберіть, як і коли отримувати оновлення).
Настроить параметры конфиденциальности в Windows 10

З опису функції Ви зрозумієте чи потрібно Вам це.

Ну і наостанок відключаємо саму синхронізацію.
З одного боку це хороша функція – дозволяє на будь-якому комп’ютері зайти під своїм учеткой Microsoft і мати при цьому свої параметри (тема Робочого столу настройки браузера, паролі тощо), але з іншого, якщо Ви не користуєтеся іншими комп’ютерами, то воно Вам і не треба.
Переходимо: Параметри -> Облікові записи -> Синхронізація параметрів і відключаємо
Настроить параметры конфиденциальности в Windows 10

Ось такі мінімальні параметри можна змінити в Windows 10 для того, щоб вона не збирала дані. Що відключати, а що залишити – вирішувати Вам зрозуміло.