Brave

75

Brave — це новий браузер, який покликаний переглянути ставлення до реклами в інтернеті. Він має 3 основні особливості: набір функцій для блокування реклами і трекерів, можливість платити улюбленим сайтам винагороду за їх нелегку працю і вкрай спірна функціональність підміни реклами на сайтах рекламою від самого brave. В першу чергу, можна порадити скачати brave любителям блокувати все, що не відноситься до контенту сайту, а також всім тим, хто стежить за ринком браузерів і не пропускає цікаві проекти.

Розробкою цього браузера займається компанія під керівництвом брендана ейха, діяльної людини, придумав javascript і стояв біля витоків mozilla. Вони вважають, що сучасна реклама псує інтернет. Справа тут не в самій рекламі, а в підході рекламних мереж до отримання та обробки інформації про користувача — мало не кожен великий інтернет-сервіс всіма силами збирає максимум даних про користувача, які використовуються для підбору більш релевантних рекламних оголошень. Розробники нового браузера кажуть, що сучасний користувач давно перетворився на товар для всіляких рекламних мереж і це завдає шкоди конфіденційності, зручності роботи і продуктивності.

Декларована місія проекту — створити новий спосіб обороту реклами на основі блокчейна, де не будуть ущемлятися права і вигоди користувачів, вебмайстрів і рекламодавців. Для цього розроблена платформа bat (заснована на блокчейне ethereum), частиною якої і є браузер brave. Розробники пропонують вирізати всю рекламу в браузері, а натомість навставляти своєї, за перегляд якої користувач буде отримувати винагороду. Рекламодавцям і вебмайстрам обіцяні більш вигідні умови, ніж в рекламних мережах.

інтерфейс braveстатистика блокування

Більшість людей користується brave як браузером з хорошим набором функцій блокування реклами і механізмів відстеження. Він працює швидше багатьох конкурентів, завдяки все тій же блокування непотрібного користувачеві змісту. Brave здійснює блокування всього, що може ідентифікувати користувача і пов’язано з рекламою: банери і рекламні оголошення, механізми відстеження, куки-файли, фінгерпринтинг (ідентифікація користувача по ряду параметрів системи) і будь-який контент, що завантажується зі сторонніх ресурсів. Звичайно, доступна можливість налаштування того, що саме буде блокуватися — в браузері є окремий розділ, присвячений блокуванню реклами, трекерів та інших механізмів відстеження, а стартова сторінка наочно інформує про заблокованому контенті в ході роботи.

Реклама від самого brave, за перегляд якої користувачі отримують винагороду , — особливість, яка наробила масу шуму відразу після її анонсу. У браузері є спеціальний режим, в якому ріжеться власна реклама сайту, але відображається реклама від brave. Сенс цієї хитрої схеми полягає в розподілі грошей, виручених таким способом: 55% отримає сайт, 15% повернутися рекламодавцю, 15% отримає користувач і решта 15% отримує заповзятливий брендан ейх. Ну і, звичайно ж, розробники підкреслюють, що планують транслювати лише хорошу і цікаву користувачеві рекламу, без збору яких би то не було особистих даних.

Крім того, розробники пропонують користувачам платити невелику винагороду відвідуваним сайтам . Вбудований кріптокошелек дозволяє автоматично відправляти невеликі винагороди відвідуваним сайтам. Наприклад, користувач кладе на рахунок кілька доларів і ті розподіляються між відвідуваними ним сайтами. Також є можливість перерахувати винагороду конкретному сайту. Звичайно, вебмайстер перевіряється сайту повинен попередньо зареєструватися в програмі, інакше нічого не вийде і ніяких грошей від користувачів він не отримає.

В іншому, це chromium-браузер з сучасним і приємним інтерфейсом і декількома вбудованими розширеннями, що цілком задовольнить функціональні потреби більшості користувачів. Можна завантажити brave як для комп’ютера з операційними системами windows і gnu / linux, так і для мобільних пристроїв на android. Мобільна версія включає всі ті ж ключові особливості, що стосуються блокування реклами, що і десктопні версії.