Zoom

68

Zoom — популярний сервіс для проведення групових відеоконференцій, що став справжнім стандартом для спілкування в цьому форматі. Простий і доступний інструмент для організації великих конференцій самого різного формату з використанням відеозв’язку. В першу чергу, zoom орієнтований на корпоративний і освітній сегменти — сервіс давно повсюдно використовується для проведення нарад і групових занять. Ділові зустрічі, планерки, вебінари і найрізноманітніші заходи — все це відбувається в zoom. Скачайте-це безкоштовно.

Популярність zoom обумовлена достатнім функціоналом, якісним зв’язком і, найголовніше, простотою і доступністю. Заточеність під один формат і максимальна простота допомогли сервісу обійтиskype і google hangouts, які теж пропонують можливість проведення групових відеоконференцій.

Простота і доступність-дві головні переваги zoom. Для участі в конференції користувачеві навіть не потрібна реєстрація в сервісі (вона необхідна тільки організатору). Створення конференції відбувається в кілька кліків, а підключення в один. Користувачеві досить отримати спеціальне посилання на конференцію, по якій можна підключитися до зборів. Можна завантажити zoom для всіх популярних операційних систем або працювати через будь-який сучасний браузер без всякого додаткового софта. Швидкість і низьке споживання ресурсів — ще одна перевага сервісу. Вважається, що zoom значно менш ресурсомісткий, ніж той же skype. Працює швидше, підходить для старих комп’ютерів і споживає менше інтернет-трафіку.

Важливою особливістю zoom є такі функції, як демонстрація екрану (дозволяє транслювати як весь екран, так і будь-яке окреме вікно), можливість запису конференції в локальний відеофайл або навіть в хмарне сховище (з можливістю збереження окремих аудіодоріжок для кожного учасника), звичайний текстовий чат, передача файлів і безліч дрібниць, типу віртуального фону або легкого блура особи для приховування вад шкіри.

Для рядового учасника zoom повністю безкоштовний. Комерційні тарифи розраховані на організаторів великих заходів, але в більшості випадків і їм сервіс не буде коштує ні копійки. Безкоштовна версія має кілька м’яких обмежень, головні з яких: тривалість сесії не може перевищувати 40 хвилин, а кількість учасників 100 осіб. Таке обмеження кількості глядачів цілком достатньо для більшості подій, а 40-хвилинний ліміт обходиться простим перезапуском конференції.