Як зробити короткі посилання

664

Якщо Ви є активним користувачем інтернету, то Вам повинно бути часто доводиться посилати комусь посилання (або здійснювати розсилку), щоб поділитися чимось цікавим. Але іноді потрібно зробити так, щоб посилання не були “справжніми”, а “підробленими”. Це я так висловлююсь фігурально щоб було краще зрозуміло.
Для чого це потрібно? Найчастіше для двох випадків:
1) Щоб посилання стала такою громіздкою і тривалою. Уявіть що на форумі, наприклад, потрібно вставити посилання, а вона довжиною в два-три рядки. Виглядає не дуже красиво, та й деякі форуми не дадуть вставити/відобразити таку посилання.
2) Щоб той, кому Ви посилаєте посилання, не здогадався куди Ви його хочете відправити. Зазвичай використовують для розіграшів всяких.
Може це трохи не чесно, але все ж в інтернеті вже досить широко застосовують короткі посилання. Ще їх використовують веб майстра для своїх цілей, але про це не буду писати.

Отже, більш-менш розібралися, а тепер спробуємо випробувати на ділі, щоб краще зрозуміти весь сенс.
Відразу ж дам Вам невеликий список з цими самими спеціальними сервісами коротких посилань:

Показати / Приховати текст
Сервіс коротких посилань Яндекса

Сервіс коротких посилань Гугла (Google)

Bitly – якийсь закордонний “скорочувач”

U. to – можна зареєструватися та дивитися статистику переходів.

Можете так само набрати в пошуковій системі фразу сервіс коротких посилань і подивитися кілька інших сайтів, які Вам видасть ПС.

Отже, як працює сервіс коротких посилань і саме головне – як отримати коротку посилання?

Тут все дуже просто. Принцип у всіх один – Ви вставляєте в рядок на сайті своє посилання (зрозуміло скопійовану і вже знаходиться в буфері обміну), натискаєте спеціальну кнопочку і отримуєте укорочену посилання. Потім цю посилання можна надіслати другові або куди Вам там потрібно. Після переходу за посиланням буде відразу ж перехід на вихідну посилання. Ось такий ось у них принцип дії. Він може трохи відрізнятися у різних сервісів (наприклад вони можуть надавати Вам статистику або відразу поміщати укорочену посилання Вам в буфер), але самі мінімальні дії мають бути саме ті, що я написав вище.

Ну що? Давайте спробуємо все це випробувати на першому в моєму списку сервісів коротких посилань – Яндексі.

Переходимо по посиланню і потрапляємо на ось таку сторінку, де немає нічого зайвого. Залишається тільки ввести в поле посилання (1) і натиснути кнопку (2):
Как сделать короткие ссылки

В результаті отримуємо таку сторінку:
Как сделать короткие ссылки

Залишається тільки скопіювати з поля отриманий адресу короткої посилання і робити з нею те, що хотіли.

Ось і все на цьому. Можете вибрати будь-який зручний для Вас сервіс коротких посилань і користуватися ним.