Як поділитися скріншотом

376

На цьому сайті є чудова стаття – Скріншот. Що це таке і як його зробити?, яка буде основною в цій темі.
Зокрема в тій статті було написано для чого зазвичай створюються скріншоти – щоб поділитися з друзями. Описані в статті методи і програми дозволяють це зробити, але вони мають деякі недоліки.

Уявімо собі звичайну ситуацію – Вам захотілося поділитися досягненнями в якій-небудь грі онлайн (або як красиво розташували ярлики на Робочому столі) з другом, який знаходиться далеко від Вас. Якщо діяти звичайними способами, то Вам спочатку потрібно натиснути кнопку Prt Scr (Прінт Скрін), потім запустити який-небудь редактор, потім вставити з буфера обміну свій скришот, потім зберегти його куди-небудь, а от потім вже відправляти одному поштою або в повідомленні в соціальній мережі.
Порахували скільки дій знадобиться для такого? П’ять? Якщо користуватися спеціальною програмою, то буде трохи менше. А тепер уявімо що потрібно цей скріншот трохи підкоригувати, та ще й пошукати програму для цього. Виходить для того, щоб надіслати другу скріншот, потрібно витратити деякий час на все це. А зазвичай хочеться якомога швидше все це зробити…

Переважна більшість скріншотів відправляється через Інтернет. Отже вже повинні бути придумані способи для такого популярного дії. І вони є!

Як зробити скріншот і відправити?

В статті, посилання на яку я давав вище на початку цієї статті, була описана лише одна утиліта для зняття скришотов. Однак вона не дозволяє робити те, що можуть нинішні програми, а саме швидко створити скріншот і поділитися.

Зараз я наведу невеликий список на офіційні сайти спеціальних програм з моїми коментарями. Вони всі схожі по функціональності, головна з яких – це моментально створити скріншот і поділитися ним. Додаткові функції цих програм схожі:

 • створення скріншота повного вікна
 • зробити скрін виділеної області
 • створити скріншот активного вікна
 • вбудований редактор, щоб відразу додати яку-небудь напис наприклад
 • створити анімацію або відео

  Ну і інші можливості щодо яких можете почитати на офіційних сайтах. До речі про сайти та програми. Ось вони:

 • LightShot – легкий, простий, зручний, можна ділиться відразу в інтернеті. мережах, відкриває тільки картинку (без реклами всюди), основні інструменти редагування.
 • Clip2net – вибирайте безкоштовну версію для завантаження. Потребує реєстрації або щоб був виконаний вхід через соціальні мережі. Можна редагувати скріншоти більш просунуто. Можливо викладати в кілька соц. мереж і вибирати форму посилання. В загальному по “крутості” краще ніж попередня небагато, але є і мінуси у зв’язку з цим. Мало реклами, але є. Можливо, після того, як ви зареєструєтесь, її взагалі не буде. Трохи вантажить систему.
 • Picacha – красива програма русифікована. Спочатку знімає і відразу в буфер обміну дає посилання на скріншот, залишається тільки вставити її в браузер або відправити другу. При переході сайт не завантажений рекламою і можна поділитися в соц. мережах і даються посилання зручні. Можна налаштувати, щоб зберігалося на комп’ютері відразу. Присутній своєрідний найпростіший редактор початковий. Можна раскадирировать відео, створити анімацію з скришотов, а так само зробити складовою скріншот. Загалом, плюсів багато, а мінуси незначні.
 • QIP Shot – красивий, зручний, функціональний. Можна ділитися в соц. мережах. Хороший редактор. Можна так само знімати ще і відео. Загалом не випадково один з кращих, т. к. QIP багато кому відомий своєю “аською” і це серйозна компанія зі своїми розділами. Лише трохи реклама бентежить посередині, але це дрібниця.
 • UVScreenCamera – простий на вигляд, але я так і не розібрався як елементарно зробити скріншот і зберегти його. Про те, щоб викласти в інет – мовчу взагалі. Загалом хто хоче трохи помучитися і розібратися – качайте.
 • Screen Capture – при установці можна “підхопити” небажано. Будьте уважнішими. Редактор тільки онлайн і у них на сайті. Немає соц. мереж і реклама прямо по середині при пересиланні. Досить потужна програма, судячи з установчого файлу красі, але не більше того. “Красива обгортка”.
 • Joxi – Жирний мінус в тому, що вимагає обов’язкової реєстрації, тому бачити картинку можуть лише ті, хто зареєстрований у ній. Іншим доведеться тільки качати з сайту. В іншому хороша, красива і зрозуміла. Зручний редактор, можна ділиться в соціальних мережах.
 • Gyazo – російського немає. При зняття скріншота відразу вирушає на сайт. Щоб редагувати, потрібно встановлювати іншу програму. Загалом з плюсів тільки те, що немає реклами, хоч скрін і відкривається в самому сайті.
 • Floomby – купа реклами.
 • MyShot – багато реклами + відкривається вона навіть не бажаючи Вашої думки.
 • SSmaker – не пішла на Windows XP та Windows 7. Я не став “танцювати з бубном”, тому нічого про неї не напишу.

  Я всі ці програми протестував і в списку розташував за краще критерієм. Чим вище – тим краще. Чому так? Так от давайте для прикладу розглянемо одну з цих програм. Наприклад Floomby.

  Після установки, програма сповістить Вас про себе:


  Тепер можна користуватися клацнувши ЛКМ або ПКМ по іконці програми. Правда, як виявилося, їй навіщось потрібна реєстрація:
  Как поделиться скриншотом

  Я не став реєструватися і продовжив роботу, натиснувши на кнопку “Фрагмент” і виділив те, що мені потрібно:
  Как поделиться скриншотом

  У виділеному фрагменті можна відразу редагувати і перейменувати як хочете. Після здійснення всіх необхідних дій, наводите курсор миші на кнопку “Відправити” та вибираєте там “На floomby.ru” (можна ще на комп зберегти і ще кудись), після чого почнеться відправлення:
  Как поделиться скриншотом

  Після відправки здасться віконце з вибором дій. Тиснемо на “Відкрити”
  Как поделиться скриншотом

  і потрапляємо на сайт, де розміщено скріншот тепер:
  Как поделиться скриншотом

  Як бачите, тепер можна подивитися або посилання з адресного рядка скопіювати і відправити другу.

  Мені ця програма не сподобалася тим, що реклами там дуже багато. Навіть при збільшенні картинки вона виходить. Та й все підряд можуть дивитися Ваші скришоты. Інші так само люблять таку справу.

  Хочу нагадати, що деякі програми можуть додатково встановлювати інші програми, тому почитайте статтю Захист від небажаних програм.

  Ще існують такі сайти, зайшовши на які можна відразу зробити всі потрібні дії. Принцип: тиснемо кнопку “Прінт Скрін”, заходимо на сайт, вставляємо прямо туди скріншот, редагуємо як треба і даємо посилання іншим. Круто? Дааа…
  Ось такий ось буржуйський сайт snaggy і його російськомовний аналог – PasteNow

  Користуватися чи ні програмами для зняття скріншотів і подальшої “викладкою” в інтернет – вирішувати Вам. З одного боку це трохи швидше, а з іншого звичайним способом як-то безпечніше, хоча… кому як.